728 x 90

خبرگزاری فرانسه: دفتر عضو مجلس (رژیم ایران) پس از اظهارات اعتراض آمیز به آتش کشیده شد

به‌آتش کشیدن دفتر آخوند نوروزی توسط کانونهای شورشی
به‌آتش کشیدن دفتر آخوند نوروزی توسط کانونهای شورشی

خبرگزاری فرانسه روز ۲۹آبان در گزارشی از به آتش کشیدن دفتر آخوند نوروزی نماینده مجلس ارتجاع و قاتل قیام‌کنندگان آبان۹۸، توسط جوانان شورشی نوشت:

رسانه‌های محلی روز شنبه گزارش دادند مهاجمان ناشناس جلوی دفتر یک عضو مجلس افراطی رژیم ایران را که اظهارات اخیر وی در مورد تظاهرات مرگبار ضددولتی در سال۲۰۱۹ باعث اعتراض شد به آتش کشیدند.
خبرگزاری فارس با بیان این‌که مهاجمان ناشناس بودند، گفت: «ورودی دفتر حسن نوروزی، نماینده مردم رباط‌کریم (در جنوب تهران) عصر جمعه به آتش کشیده شد.»

خبرگزاری فرانسه افزود: تظاهر کنندگان در نوامبر ۲۰۱۹ پس از افزایش غیرمنتظره قیمت سوخت در سراسر ایران به خیابان‌ها آمدند، این اعتراضها در یک دهه اخیر به‌عنوان پر سر و صداترین تظاهرات عمومی در ایران به‌وقوع پیوست.
پمپ بنزینها سوزانده شدند، ایستگاه‌های پلیس مورد حمله قرار گرفتند و مغازه‌ها قبل از ورود نیروهای امنیتی در میان قطعی تقریباً کامل اینترنت، غارت شدند.
نوروزی در مصاحبه‌یی که هفته گذشته منتشر شد گفته بود "من یکی از کسانی بودم که به مردم تیراندازی کردم. ما تیراندازی کردیم. چه کسی جرأت دارد امروز ما را محاکمه کند؟".
اظهارات او در پاسخ به یک "محاکمه" نمادین چهار روزه بود که فعالان و مخالفان رژیم ایران در خارج از کشور در این ماه در لندن به‌خاطر خشونت سازماندهی کردند.
اظهارات او در ایران از جمله توسط رسانه‌های محافظه‌کار افراطی به‌شدت مورد انتقاد قرار گرفت، .
روزنامه جوان نوشت: «نوروزی ضمن بیان این‌که مصاحبه تحریف شده، هم‌چنان به این اظهارات اعتراف کرده است». در همین حال خبرگزاری فارس این اظهارات را «عجیب و باور نکردنی» خوانده بود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات