728 x 90

خبرگزاری آریانای افغانستان: امروز بار دیگر در مناطقی مرزی ولسؤالی از طرف نیروهای نظامی رژیم ایران درگیری و جنگ به‌وجود آمد

درگیریهای مرزی رژیم آخوندی و افعانستان
درگیریهای مرزی رژیم آخوندی و افعانستان

خبرگزاری آریانای افغانستان روز یکشنبه ۷خرداد به‌نقل از خوارزمی سخنگوی وارت دفاع طالبان گزارش داد: امروز بار دیگر در مناطقی مرزی ولسؤالی از طرف نیروهای نظامی رژیم ایران درگیری و جنگ به‌وجود آمد. طالبان گفتگو و مذاکره را برای هر گونه مشکل یک راه‌حل معقول می‌داند. بهانه‌جویی برای جنگ و اقدامات منفی به نفع هیچ‌کس نیست.

طالبان اعلام کرده است که درگیری و شلیک را مأموران رژیم شروع کردند و علاوه بر جان باختن یک نظامی افغانستان، خمپاره‌های پرتاب شده از جانب نفرات رژیم ایران، افرادی از جمله یک کودک در شهر مرزی زرنج در ولایت نیمروز را مجروح کرده است. رژیم ایران این گزارشها را تکذیب می‌کند.

 

خبرگزاری رسمی رژیم روز شنبه ۶خرداد از کشته شدن یک مأمور رژیم خبر داد. این خبرگزاری هم‌چنین نوشت: هفته قبل نیز فرمانده پاسگاه مرزی ساسولی در زابل توسط طالبان کشته شده بود.

 

به گزارش خبرگزاری آریانای افغانستان، زالمای خلیلزاد، نماینده پیشین آمریکا برای صلح افغانستان گفت: در حالی که مقام‌های حکومتی ایران، افغانستان را بر سر موضوع حقابه تهدید می‌کنند، مقام‌های طالبان به‌طور شگفت‌انگیری نسبت به این موضوع خویشتندارانه رفتار می‌کنند.

وی با اشاره به معاهده هلمند در سال۱۳۵۱ گفت: دو طرف باید برای یافتن راه‌حل، تعامل دیپلماتیک دوجانبه را امتحان کنند یا از شخص ثالث استفاده نمایند یا هم در نهایت موضوع را به قضاوت ارائه شود.

خلیل‌زاد گفت: تاکنون از این راه‌حل استفاده نشده و رژیم ایران باید قدرت‌نمایی را متوقف کند.

(خبرگزاری آریانا افغانستان ۷خرداد)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f764a4fa-84e3-4ddb-a033-8d7ef21f0998"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات