728 x 90

تظاهرات بزرگ ایرانیان در برلین

خانم مریم رجوی: ضرورت محاکمه و مجازات و اخراج مزدوران اطلاعات و سپاه پاسداران/تجارت با آخوندها، سوخت رسانی به ماشین سرکوب و ترور و امتیاز به آنها چشم‌انداز جنگ را بیشتر می‌کند

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

روز شنبه ۱۵تیر ۱۳۹۸(۶ژوئیه ۲۰۱۹)، تظاهرات با شکوه و عظیمی در شهر برلین با حضور بیش از ۱۵۰۰۰هزار ایرانی برگزار گردید.

ایرانیان در این تظاهرات از قیام مردم ایران و مبارزه کانون‌های شورشی برای سرنگونی دیکتاتوری مذهبی آخوندی و استقرار دموکراسی و حاکمیت مردم پشتیبانی کردند و حمایت خود را از سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت و رئیس جمهور برگزیده آن خانم مریم رجوی و طرح ده ماده‌ای او برای ایران آینده ابراز داشتند.

خانم رجوی طی پیامی خطاب به تظاهر کنندگان در برلین گفتند: امروز آخوندها در تله و تنگنای سرنگونی به‌دام افتاده‌اند و شما، رو به‌ میهن، رو به‌ قیام‌کنندگان، رو به‌ کارگران و معلمان و سایر مردم به‌جان آمده می‌گویید بتازید و بتازید که حرف شما و مردم ایران رو به جامعه جهانی و مشخصاً اروپا این است: سیاست امتیاز دادن به ‌استبداد مذهبی و حفاظت از آخوندها در برابر سرنگونی باید متوقف شود.

خانم رجوی افزود: یک سال پیش، آلمان یک به‌اصطلاح دیپلمات رژیم آخوندی را که شخصاً مواد منفجره در اختیار دو تروریست گذاشته بود تا علیه گردهمایی مقاومت در پاریس به ‌کار ببرند را دستگیر کرد. قبل و بعد از آن در این سه سال هم پلیس آلمان یک دوجین مزدور و تروریست وابسته به‌ نیروی تروریستی قدس و وزارت اطلاعات را دستگیر کرده است. تعدادی از آنها توسط قضاییه آلمان محاکمه و زندانی شده‌اند. وی تأکید کرد که مزدوران اطلاعات و سپاه پاسداران باید محاکمه و مجازات و اخراج شوند این لازمه مبارزه با تروریسم و تأمین امنیت پناهندگان ایرانی در اروپاست.

خانم رجوی خطاب به تظاهر کنندگان تأکید کرد فاشیسم دینی به راستی بزرگترین تهدید صلح در جهان امروز است. از ‌غنی‌سازی اورانیوم یعنی تدارک بمب هسته‌یی تا توسعه برنامه موشکهای بالستیک آن‌هم با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت تا اعزام نیرو به‌ سوریه با نقض قطعنامه ٢٢۵٤ و تشدید جنگ جنایتکارانه خود در آن کشور. براستی اگر آخوندها از اروپا آسوده خاطر نبودند، چگونه می‌توانستند این‌ همه گستاخی کنند؟

هر امتیازی به این رژیم با هر توجیهی فقط یک نتیجه دارد: افزایش چشم‌انداز جنگ فاجعه‌آمیز توسط آخوندها. هر یک یورو تجارت با آخوندها، یک یورو سوخت رسانی به ماشین سرکوب و جنگ‌افروزی خامنه‌ای است.

خانم رجوی در مورد حقوق‌بشر از خانم مرکل درخواست کرد در سطح اروپا، رهبری یک ابتکار ویژه علیه رژیم آخوندی به‌خاطر نقض حقوق‌بشر را به عهده بگیرد. از جمله توقف آزار و اعدام و کشتن زندانیان زیر شکنجه و تشکیل یک هیات بین‌المللی برای بازدید از زندانها و زندانیان سیاسی.

در این تظاهرات سیاستمداران برجسته‌ای مانند پاتریک کندی، اینگرید بتانکور کاندیدای پیشین ریاست‌جمهوری کلمبیا، توماس نورد نماینده مجلس فدرال آلمان، ادوارد لینتنر معاون سابق وزیر کشور‌ آلمان، اشتفان فون داسل شهردار منطقه مرکزی برلین، سناتور جری هورگان از ایرلند، میهال کامینسکی نماینده مجلس لهستان ولئو داتسن برگ رئیس کمیته ایران آزاد در آلمان و نماینده سابق پارلمان فدرال، سخنرانی کردند.

 

دبیر خانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۵تیر ۱۳۹۸(۶ژوئیه ۲۰۱۹)