728 x 90

حمله سایبری به سامانه کارت سوخت در ایران همراه با بیلبوردهای «خامنه‌ای بنزین ما کو؟»

سامانه کارت سوخت در ایران
سامانه کارت سوخت در ایران

خبرگزاری حکومتی ایسنا روز سه‌شنبه ۴آبان به‌نقل از همایون صالحی، رئیس انجمن کانون جایگاه‌داران سوخت رژیم، از حمله سایبری به پمپ بنزینهای ایران خبر داد. خبری که اندکی بعد بدون هیچ توضیحی توسط این خبرگزاری حذف شد.

رسانه‌های حکومتی و شبکه‌های اجتماعی از قطع توزیع بنزین در جایگاههای سوخت سراسر کشور به‌دلیل آن چه «اختلال» در سامانه هوشمند سوخت عنوان می‌کنند، خبر می‌دهند.

در همین حال تصاویری در شبکه‌های اجتماعی از بیلبوردهای دیجیتال نصب شده در سطح شهر تهران و ... منتشر شده که همزمان با اعتراضات آبان‌۹۸، بر روی آنها این پرسش به چشم می‌خورد که «خامنه‌ای بنزین ما کو؟»

در همین زمینه خبرگزاری حکومتی ایسنا روز سه‌شنبه نوشت: «عکس‌های دریافتی از اصفهان نشان می‌دهد که بیلبوردهای دیجیتال در این شهر مورد حمله سایبری قرار گرفته و پیام «بنزین مجانی در #پمپ‌بنزین جماران» و «خامنه‌ای! بنزین ما کو» روی آنها دیده شده است». این خبر هم پس از تنها چند دقیقه از وب‌سایت خبرگزاری حکومتی ایسنا حذف شد.

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس (تسنیم) نوشت: در بررسی‌های میدانی و گزارشهای مردمی به این خبرگزاری حاکی از «بروز مشکل فنی در سیستم سوخت‌رسانی» است و «پمپ بنزین‌ها در اغلب نقاط کشور دچار وقفه و اختلال در سرویس‌دهی شده‌اند».

علی فروزنده، سخنگوی وزارت نفت رژیم، نیز این «اختلال» را تأیید کرده و گفته: «مشکل فنی ایجاد شده در سامانه کارت سوخت موجب وقفه در فرایند سوخت‌رسانی شد، اما مردم می‌توانند مانند سابق از بنزین با نرخ آزاد جایگاهها استفاده کنند». فروزنده هم‌چنین مدعی شده که به‌دلیل این اختلال، شرکت ملی پخش سامانه هوشمند را از مدار خارج کرده است.

پاسدار احمد وحیدی وزیر کشور رژیم در پیامی گفت: اختلال در ارائه خدمات در برخی از پمپ‌های بنزین ناشی از یک اشکال فنی و سامانه‌ای است و به‌زودی رفع می‌شود. هیچ برنامه‌ای برای گرانی بنزین وجود ندارد.

تلگرام اصلاحات پرس به‌نقل از تجارت نیوز نوشت: حمله سایبری به پمپ‌بنزین‌ها تأیید شد

رئیس انجمن کانون جایگاه‌داران حمله سایبری به پمپ‌بنزینهای کل کشور را تأیید کرد و گفت این مشکل در حال بررسی است. از ساعتی قبل امکان سوخت‌گیری در بسیاری از پمپ بنزین‌ها وجود ندارد.

صالحی، رئیس انجمن کانون جایگاه‌داران گفت: دلیل این مشکل حمله سایبری در کل کشور به سامانه عرضه بنزین بوده. سامانه هوشمند سوخت به‌صورت کلی قطع شده. این مسأله در حال بررسی است و جلسه تشکیل می‌شود.

تلگرام اصلاحات نیوز هم‌چنین نوشت: اخبار ضد و نقیض درباره امکان سوخت‌گیری آزاد در جایگاههای سوخت

علی‌رغم اطلاعیه اداره کل روابط عمومی وزارت نفت درباره اختلال در سامانه هوشمند سوخت؛ که مدعی شده بود سوخت‌گیری در جایگاههای عرضه سراسر کشور برقرار است.

گزارشگر شبکه خبر، می‌گوید: امکان سوخت‌گیری آزاد هم در پمپ‌بنزین ولنجک وجود ندارد و مسئول جایگاه حاضر به مصاحبه نشد.

وزارت نفت رژیم در اطلاعیه‌یی اعلام کرده که سوخت‌گیری در جایگاههای عرضه برقرار است و مردم می‌توانند با قیمت بنزین آزاد سوخت‌گیری کنند!
در این اطلاعیه آمده است: «در پی مشکل فنی ایجاد شده در سامانه کارت هوشمند سوخت، از دقایقی پیش استفاده از کارت سوخت در جایگاههای عرضه سراسر کشور دچار وقفه شده است؛ اما طبق اطلاعات به دست آمده شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران هم‌اکنون سوخت‌گیری در جایگاههای عرضه با مشکلی ندارد و با وجود خارج شدن سامانه هوشمند سوخت از مدار، مردم می‌توانند با قیمت آزاد سوخت‌گیری کنند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0041c116-0316-4d39-a35a-071e34a1f5d3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات