728 x 90

جوانان بپاخاسته لبنان دفاتر مقام‌های حزب‌الله در نبطیه را به آتش کشیدند

لبنان - اعتراض  مردم
لبنان - اعتراض مردم

به گزارش رسانه‌های لبنان مردم این کشور در مرکز بیروت و نواحی اطراف آن با شعار الشعب یرید اسقاط النظام یعنی مردم خواهان سرنگونی حکومت هستند به تظاهرات خود ادامه دادند.

آنان تمامی عناصر تشکیل دهندهٔ حکومت را به دزدی و فساد و انجام معاملات از جیب مردم متهم کردند.

تظاهر کنندگان هم‌چنین با آتش زدن لاستیک ماشین، راههای منتهی به فرودگاه و نواحی مختلف اطراف پایتخت را مسدود کردند. مردم شهر نبطیه در جنوب لبنان برای نشان‌ دادن خشم خود دفاتر و خانه‌های تعدادی از مقام‌های حزب‌الله و امل را به آتش کشیدند.

 

در ادامه تظاهرات مردم لبنان در روز جمعه، دو تن کشته و هفت تن مجروح شدند.

سعد الحریری، نخست‌وزیر لبنان، در یک سخنرانی تلویزیون گفت: «هزینه‌ها را کاهش دادیم و برای افزایش درآمدها کوشیدیم اما دائماًً با گروههای مانع‌تراش مواجه می‌شویم... من درد لبنانی‌ها را درک می‌کنم و حق‌شان در ابراز نظراتشان را تأیید می‌کنم.

وی افزود: «خشم واکنش طبیعی به‌عملکرد سیاسی و از کار انداختن حکومت در لبنان است و مردم به ما فرصت زیادی دادند و از ما انتظار اصلاحات و فرصت‌های شغلی داشتند».

 

 

  عربستان و  بحرین از شهروندان خود خواستند، لبنان را ترک کنند

  به دنبال قیام مردم لبنان علیه دستگاه فاسد حکومتی و حزب الشیطان وزارت خارجه عربستان و بحرین از شهروندان خود خواستند به لبنان سفر نکنند.

 وزارت خارجه بحرین طی بیانیه یی اعلام کرد به‌دلیل وقایع جاری در لبنان، شهروندان بحرینی فوراً لبنان را ترک کنند. در این بیانیه آمده است بحرینی‌ها برای امنیت خود نباید تحت هر شرایطی به لبنان سفر کنند.

وزارت خارجه عربستان سعودی نیز به شهروندان خود در لبنان توصیه کرد که بسیار محتاط باشند و در صورت لزوم با سفارت عربستان سعودی در بیروت تماس بگیرند.