728 x 90

جلسه پرتشنج مجلس رژیم بر سر طرح سه فوریتی تعطیلی کشور

مجلس ارتجاع
مجلس ارتجاع
  • برای استمرار سیاست جنایتکارانه شروع کارها و مشاغل به‌رغم شیوع کرونا، طرح نمایشی «سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور» از دستور کار مجلس ارتجاع خارج شد.
  • خبرگزاری مجلس رژیم -۱۹فروردین ۹۹:
  • طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور با اخطار قانون اساسی مبنی بر مغایرت این طرح با اصول قانون اساسی از دستور کار مجلس خارج شد.
  • وحشت از قیام مردم، اعتراف به بحرانهای کشنده در جلسه پرتشنج مجلس رژیم بر سر طرح سه فوریتی تعطیلی کشور.
  • کاظم زاده: ببینید عزیزان این طرح یک نوع خودکشی از ترس مرگ هست، این مخالف اشتغال هست، مخالف فرمایش مقام معظم در بحث جهش تولید هست.
  • پزشکیان نایب‌رئیس مجلس: دولت در حقیقت باید الآن حضور می‌داشت، شما اصلاً مسأله را جدی نگرفته‌اید.
  • پارسایی: خواهشم این است که آمارها را غلط ندهیم، آمار ۲۰هزار تخت بیمارستانی خالی آمار واهی هست، هر تختی را نمی‌توانیم بگوییم تخت بیمارستانی.
  • لاهوتی: خودمان را گول نزنیم بودجه امسال چیزی حدود ۱۰۰هزار میلیارد تومان ما کسری بودجه، ما نه قادر هستیم یک میلیون بشکه نفت را صادر بکنیم نه این‌که نفت را با ۵۰دلار می‌توانیم بفروشیم.
  • با وام یک میلیون تومنی که دو روزه تلویزیون کارش این شده که وام یک میلیون تومنی می‌دهیم یک میلیون تومن رو به بچه خودشون بدهند قهر می‌کند.
  • حسین زاده: در مدیریت بحران بوده سردرگمی بوده یکبار گفتیم شنبه شرایط عادی است، یکبار گفتیم ۲۰فروردین یکبار می‌گوییم ۲۳فروردین، مشاغل را محدود می‌کنیم، باز می‌کنیم، مردم دیگر به ما اعتماد ندارند.

 

 

پزشکیان نایب‌رئیس مجلس ارتجاع ۱۹فروردین ۹۹:

«دولت در حقیقت باید الآن حضور می‌داشت الآن شما اصلاً مسأله را جدی نگرفته دولت آخه چرا باید مثلا آقای نوبخت چرا نباید بیاید؟ بفرمایید آقای دکتر یعنی این رفتار رفتار درستی نیست [داد کشیدن نماینده] لطفاً اجازه بدهید صحبت کنند اجازه بدهید صحبت بکند آقای [با داد صحبت کردن یک نماینده] لطفاً بنشینید لطفاً بنشینید چشم»

 

حضرتی،  نماینده مجلس ارتجاع ۱۹فروردین ۹۹:

الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده تهران:‌ «همکاران محترم آرام باشید اولین گلایه من از هیأت‌رئیسه مجلس هست که چرا مجلس را تا الآن تعطیل کردند تمامی تلاش ضدانقلاب در روزهای اول این ماجرا بر این بود که ناکارآمدی حکومت را به رخ جهانیان بکشد و ایران را به‌عنوان یک مرکز یک حکومت ناکارآ جلوه بدهد و اعلام بکند که نتوانستند مسئولانشان مریض شدند معاون بهداشتش مریض شد اقشاری از ملت که حاشیه‌نشین هستند در وهله اول کسانی که شغل ثابتی نداشتند کسانی که بیکار بودند درآمدی نداشتند در وهله اول اونها در حال نابودی هستند ولو در حد یک وعده غذای گرم آش خانه‌هایی را رستورانهایی را سالن‌هایی را امکاناتی را برای اون دسته از افرادی که کارتن خواب هستند حاشیه‌نشین هستند بیکار بودند وضعیت نابسامانی دارند.»

حضرتی: بشین آقا بنشین بنشین

 

پزشکیان نایب‌رئیس مجلس ارتجاع ۱۹فروردین ۹۹:

«درآمد دولت از قبل مسائل نفت و فرآورده‌هایش به‌شدت افت کرده از قبل و در کنار این قضیه با تعطیلی صنوف و مراکز تولیدی امکان گرفتن مالیات وجود ندارد فعلاً حداقل تا آخر خرداد ماه و لذا درآمد دولت کم شده....»

 

لاهوتی عضو مجلس ارتجاع ۱۹فروردین ۹۹:

«با آن چیزی که مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه دادند من مطالعه کردم ۲۰۰-۳۰۰ هزار میلیارد تومان ما منابع نیاز داریم بتوانیم از این فضای فعلی که وجود دارد این فضای فعلی را مدیریت بکنیم خودمان را در هر صورت گول نزنیم بودجه امسال با همین منابعی که پیش‌بینی شده یک چیزی حدود ۱۰۰هزار میلیارد تومان ما کسری بودجه داریم با چه شرایطی این صد هزار میلیارد کسری بودجه داریم در صورتی که اگر نفت را ما با قیمت ۵۰دلار می‌فروختیم، ما نه قادر هستیم اون یک میلیون بشکه نفت را صادر بکنیم نه این‌که نفت را با ۵۰دلار می‌توانیم بفروشیم»

 

پارسایی، عضو مجلس ارتجاع ۱۹فروردین ۹۹:

«خواهشم این است که آمارها را غلط ندهیم آمار ۲۰هزار تخت بیمارستانی خالی آمار واهی هست به‌نظر من، من این را با ادله می‌گویم شهر شیراز به‌عنوان قطب پزشکی کشور قبل از بحث کرونا مازاد بر ۳۰درصد ظرفیت‌اش پذیرش بیمار داشت چه طوری هست الآن این‌قدر تخت خالی داریم؟ تخت بیمارستانی دارای شرایط است هر تختی را نمی‌توانیم بگوییم تخت بیمارستانی.

راحت نشان‌ دادن مسأله به جامعه باعث می‌شود آن قشر از جامعه که مردد هستند مسأله را جدی نگیرند و تاوان آن را کل کشور بدهد.»

 

فرمند، مجلس ارتجاع ۱۹فروردین ۹۹:

(سرو صدای نماینده‌های مجلس برای ثبت نام موافق و مخالف طرح سه فوریتی) متأسفانه فرصت نمی‌شد صحبت کنم. عزیزان بفرمایید بنشینید یک چهار کلمه صحبت بکنیم دیگه نمیشه که آخه من که برای خودم صحبت نمی‌کنم برای انتخابات هم که صحبت نمی کنم ای بابا این چه مجلسی است ای بابا آقای پزشکیان با اینها نمیشه صحبت کرد چی رو گوش می‌دهید آخه (سر و صدای نماینده ها/ آقای دکتر پزشکیان برو پایین...)

مشکل اصلی ما در این مملکت کرونای عدم شفافیت است دروغی که به مردم می‌گوییم قیمت نفت رو دیدید چه بلایی سرش آمده ما آیا پول به حد کافی داریم که فقط حقوقها را بدهیم؟

 

ذوالقدر، عضو مجلس ارتجاع ۱۹فروردین ۹۹:

«خیلی از مردم آمدند بیرون می‌گویند ما نمی‌توانیم مجبور هستیم ما نان شب را همان شب باید ببریم ما حقوق نداریم کسی به ما هیچ کمکی نکرده پولی به ما داده نشده هنوز.»

 

زاهدی، عضو مجلس ارتجاع ۱۹فروردین ۹۹:

«علیکم باالپساکرونا. پسا کرونا یک تهدید جدی اجتماعی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی برای کشور است. متأسفانه پساکرونا نادیده گرفته شده. الآن همه توجهات به کرونا است. غفلت از پساکرونا برای کشور تبعات سنگینی داره.»

 

اکبریان، عضو مجلس ارتجاع ۱۹فروردین ۹۹:

«باید دولت و مجلس به‌نظر من برای پساکرونا باید یک فکری بکنیم. با وام یک میلیون تومنی که متأسفانه دو روزه تلویزیون کارش این شده که وام یک میلیون تومنی می‌دهیم. اون آقای رئیس کل بانک مرکزی و دیگرانی که می‌آیند وام یک میلیون تومنی، یک میلیون تومن رو به بچه خودشون بدهند قهر می‌کند.»

 

حسین‌زاده، عضو مجلس ارتجاع ۱۹فروردین ۹۹:

«عده‌یی می‌گویند با تعطیلی کشور یعنی اعلام این‌که ما تأثیر پذیرفتیم و این یک نوع ترور سیاسی یا ترور اقتصادی برای کشور ایران است. چین اقدام ‌کرد ۷الی ۹هفته تعطیل کرد در دوگانه کره جنوبی که تست گسترده دارد ما هیچ‌کدام را انتخاب نکردیم ما مواردی که وجود داشته عدم پیش‌بینی جدیت و قاطعیت در مدیریت برخورد بحران بوده سردرگمی در مواجهه بوده یکبار گفتیم شنبه به شرایط عادی است یکبار گفتیم ۲۰فروردین یکبار می‌گوییم ۲۳فروردین یکبار اینترنت را محدود می‌کنیم باز می‌کنیم یک بار مشاغل را محدود می‌کنیم باز می‌کنیم مردم دیگر به ما اعتماد ندارند جان مردم پزشکان کف دستشان است باید تصمیم عاجل و جدی بگیریم نسبت به این موضوع.»

 

کاظم‌زاده، عضو مجلس ارتجاع ۱۹فروردین ۹۹:

«ببینید عزیزان از نظر بنده این طرح یک نوع به‌قول معروف خودکشی از ترس مرگ هست این مخالف اشتغال هست مخالف فرمایش مقام معظم رهبری در بحث جهش تولید هست! پس طبیعی است که اگر ما یک ماه بخواهیم کل کشور را تعطیل کنیم یعنی این‌که همه آنچه را که باید در چنته تلاش داشته باشیم باید کنار بگذاریم.»