728 x 90

جان بولتون: جنگ غزه، جنگ رژیم ایران علیه اسراییل است

جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا
جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا

جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق آمریکا روز جمعه ۱۸فروردین در مصاحبه‌یی با سی ان.بی.سی درباره جنگ غزه و حمله اسراییل به کنسولگری رژیم آخوندی در دمشق گفت: جنگ غزه، این یک جنگ رژیم ایران علیه اسراییل است که از طریق نیابتی‌های تروریستی انجام شده است.

مجری سی ان.بی.سی: من با جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق درباره اتفاقاتی که ممکن است در آینده بیفتد صحبت کردم. من در مورد نحوه مدیریت جنگ توسط دولت بایدن و این‌که آیا اسراییل برای مرگ کارکنان آشپزخانه مرکزی جهان World Central Kitchen پاسخگو خواهد بود از وی سؤال کردم. ما هم‌چنین در مورد این‌که حمله هوایی اسراییل به سوریه چه معنایی برای امنیت منطقه دارد صحبت کردیم:

جان بولتون: این جنگ غزه در برابر اسرائیل، یا جنگ فلسطین در برابر اسرائیل، یا جنگ اعراب در برابر اسراییل نیست. این یک جنگ ایران علیه اسراییل است که از طریق نیابتیهای تروریستی انجام شده است. و این واقعیت که ایران هنوز برای هیچ‌یک از آن پاسخگو نبوده است نشان می‌دهد که ما هنوز در مراحل اولیه جنگ هستیم. حالا ببینیم چی می‌شود، اما من فکر می‌کنم اگر مردم این واقعیت استراتژیک را نبینند که رژیم ایران استراتژی حلقه آتش خود را در اطراف اسراییل ترسیم می‌کند، که آن را شیطان کوچک نیز می‌نامد، از طریق نیابتیهای تروریستی مانند حماس، مانند حوثی‌ها، مانند حزب‌الله، گروه‌های شبه‌نظامی شیعه در عراق و سوریه، در آن صورت ما از دشواریهایی که نه تنها اسرائیل، بلکه بسیاری از کشورهای عربی در آن قرار دارند، استقبال نمی‌کنیم.

خبرنگار: آنچه ما هم‌چنین دیدیم، این حمله هوایی در دمشق است که مطمئناً ممکن است محاسبات را در اینجا نیز تغییر دهد. به نظر شما این برای وضعیت امنیتی منطقه چه معنایی دارد؟ و آیا می‌گویید در نتیجه ما در مسیر رویارویی مستقیم بین اسراییل و ایران هستیم؟

جان بولتون: من فکر می‌کنم این رویارویی مستقیم از ۷ اکتبر در جریان بوده است و فکر می‌کنم کاری که اسراییل انجام داده این است که بالاخره یک نفر از خط قرمز رژیم ایران عبور کرده است، به‌خاطر کنوانسیون اماکن دیپلماتیک که سفارتها خاک کشور مربوطه محسوب می‌شوند و نیز به‌خاطر آن‌که رژیم ایران قوانین جنگ را با استفاده از تأسیسات دیپلماتیک به‌عنوان یک مقر نظامی نقض کرده است که این برای افراد وقتی که ایران آنرا نقض می‌کند مهم است، بنابراین، خواهیم دید که رژیم ایران پس از ویرانی‌هایی که در سرتاسر منطقه به راه انداخته‌اند، چه می‌کند، ببینیم آیا آنها آماده‌اند تا بیش از این پیش بروند یا خیر.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/455add72-9de0-48c6-afdf-2e8b5d611ac2"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات