728 x 90

جان بولتون: هیچ چیز ایران و سپاه پاسداران را از تلاش برای ترور باز نمی‌دارد

جان بولتون
جان بولتون

جان بولتون؛ مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه‌یی که با کانال خبری «یو اس ای تودی» در روز پنجشنبه ۱۱خرداد داشت در واکنش به تحریم‌های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه سپاه پاسداران؛ آنرا ستود اما اضافه کرد «هیچ چیز ایران یا سپاه را از ادامه تلاش برای ترور رهبران سیاسی دشمنانش تا زمانی که رژیم مذهبی در تهران ساقط نشود، باز نمی‌دارد».
وی در این مصاحبه با اشاره به حمایت از تروریسم در سراسر جهان توسط رژیم ایران اضافه کرد «من فکر می‌کنم آیت‌الله‌ها این موضوع را با رفتاری که با مردم خود دارند نشان داده‌اند جدا از این‌که به‌دنبال سلاحهای هسته‌یی و حمایت از تروریسم در سراسر جهان هستند. بنابراین ایالات متحده تنها زمانی امن خواهد بود که این رژیم سقوط کند».

 

شایان ذکر است که سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا (پنجشنبه ۱۱خرداد) اعلام کرد: وزارت خزانه‌داری عوامل رژیم ایران را که در توطئه ترور در ایالات متحده و خارج از کشور دست داشته‌اند لیست‌گذاری کرد.
دفتر کنترل داراییهای خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده (OFAC) اعضای و وابستگان سپاه پاسداران و بازوی عملیات خارجی آن، نیروی سپاه قدس (IRGC-QF) را لیست‌گذاری می‌کند که در مجموعه‌یی از توطئه‌های تروریستی از جمله توطئه‌های ترور با هدف قرار دادن مقامات سابق دولت ایالات متحده، اتباع دوتابعیتی آمریکایی و ایرانی و مخالفان ایرانی شرکت کرده‌اند.
این اقدام سه فرد مستقر در ایران و ترکیه و یک شرکت وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه دو مقام ارشد سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC-IO) را هدف قرار می‌دهد که در طراحی عملیات مرگبار خارجی علیه غیرنظامیان و فعالان از جمله خبرنگاران نقش داشته‌اند.
در این بیانیه نام اشخاص و شرکت تحریم‌شده به این شرح می‌باشد: محمدرضا انصاری، شهرام پورصافی، حسین حافظ امینی، روح‌الله بازقندی، رضا سراج و شرکت «سهامی صنعت و تجارت صادرات و واردات هوانوردی رِی» مستقر در ترکیه موسوم به «رِی ایرلاین».
وزارت خزانه‌داری آمریکا هم‌چنین افزود: «در نتیجه اقدام امروز، کلیه اموال و منافع مالی افراد و نهاد ذکر شده و هر نهادی که به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم ۵۰درصد یا بیشتر متعلق به آنها و در آمریکا یا در اختیار یا کنترل افراد آمریکایی است، باید مسدود شده و به دفتر کنترل دارایی‌های خارجی گزارش شود».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7c06f5ba-f467-414d-b1bf-f49996a86686"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات