728 x 90

توقیف ۹۲دامنه اینترنتی مورد استفاده سپاه پاسداران

دادگستری آمریکا
دادگستری آمریکا

وزارت دادگستری آمریکا از ضبط ۹۲دامنه اینترنتی مورد استفاده رژیم ایران از جمله یکی که به ظاهر سایت خبری انگلیسی زبان بود را روز چهارشنبه ۱۶مهر خبر داد.

وزارت دادگستری گفته است که این سایتها ابتدا با کمک اطلاعاتی که گوگل ارائه کرد و بعد با کمک توئیتر و فیس‌بوک شناسایی شدند.

بر اساس بیانیه وزارت دادگستری آمریکا چهار عدد از اینها (usjournal.net، usjournal.us، twtoday.net، newsstand۷.com) "توسط"سپاه پاسداران یا"به نمایندگی" از آن با هدف اعمال نفوذ در سیاست داخلی و خارجی ایالات متحده اداره می‌شد.

۸۸ دامنه دیگر شامل وبسایتهای به ظاهر خبری برای انتشار "پروپاگاندای ایران" در اروپای غربی، خاورمیانه و آسیای جنوب شرقی بود. گفته شده است که روز چهارشنبه با ورود به این سایتها بیانیه‌یی ظاهر می‌شود که می‌گوید "این دامنه از سوی اداره تحقیقات فدرال (اف.بی.آی) ضبط شده است."

جان دمرز دستیار وزیر دادگستری آمریکا نیز گفت: "ما از همه ابزارهای موجود استفاده خواهیم کرد تا مانع سوءاستفاده دولت ایران از شرکتها و شبکه‌های اجتماعی آمریکایی برای پراکندن پنهانی پروپاگاندا برای نفوذ مخفیانه در افکار عمومی آمریکا برای کاشتن بذر نفاق شویم."

وی افزود: "کشورهای استبدادی در ادامه تلاش خود برای تضعیف دمکراسی ما از سازمانهای اخبار جعلی به‌عنوان خروجی تازه‌ای برای پراکندن اطلاعات گمراه‌کننده استفاده می‌کنند."

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/843a0409-8567-4870-9ab3-10cf1349a129"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات