728 x 90

تلویزیون سی.ان.ان: دولت دونالد ترامپ در حال بررسی لغو معافیت برنامه هسته‌یی رژیم ایران است

تحریمهای نفتی رژیم ایران
تحریمهای نفتی رژیم ایران

شبکه تلویزیونی سی.ان.ان به‌ نقل از دو منبع مطلع گزارش داد دونالد ترامپ و مشاورانش برای اعمال فشار بیشتر به رژیم ایران در حال بررسی لغو معافیتهای تحریم‌هایی هستند که به چندین کشور اجازه می‌دهد با رژیم ایران در زمینه هسته‌یی همکاری کنند.

 

یک مقام دولت آمریکا و یک منبع آشنا با این گفتگوها به سی.ان.ان گفتند مقامهای دولت ترامپ در هفته‌های اخیر چندین ملاقات برای بررسی لغو بعضی یا همه معافیتهای تحریم‌های اتمی برگزار کرده‌اند.

ده روز پیش، شش سناتور جمهوریخواه خواستار لغو معافیتها توسط دونالد ترامپ شده بودند.

 

سی.ان.ان گفت: این اقدام می‌تواند آخرین اقدام دولت ترامپ برای تضعیف توافق اتمی با ایران باشد و بسیج فشار علیه ایران را افزایش دهد...

سناتور جمهوریخواه تد کروز روز دوشنبه ضمن ستایش از اقدام دولت ترامپ در لغو معافیتهای نفتی درخواست خود از ترامپ برای متوقف‌ ساختن معافیتهای اتمی غیرنظامی ایران را تکرار کرد.

 

لازم به یادآوری است روز دوشنبه ۲اردیبهشت۹۸ رئیس‌جمهور آمریکا تمامی معافیتهای مربوط به فروش نفت که برای هشت کشور در نظر گرفته شده بود را لغو کرد.

 

رویترز، از واشنگتن گزارش داد: پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه تصمیم گرفت تا تمامی معافیتهای اقتصادی که برای هشت کشور صادر شده بود تا آنها بتوانند نفت ایران را بدون مواجه شدن با تحریم‌های آمریکا خریداری کنند خاتمه دهد و در عین‌حال به بازار جهانی نفت اطمینان داد نفت لازم توسط امارات متحده عربی و عربستان سعودی تأمین می‌شود.

 

 

به‌دنبال اعلام لغو معافیت هشت کشور از خرید نفت از رژیم ایران توسط وزیر خارجه آمریکا، سخنگوی کاخ سفید طی بیانیه‌یی اعلام کرد: تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای حذف تمامی معافیتها به‌دنبال لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران صورت می‌گیرد و نشاندهندهٔ تعهد آمریکا به برهم زدن شبکهٔ تروریسم این رژیم است.

در بیانیه سخنگوی کاخ سفید آمده است: رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم گرفته است از صدور مجدد “معافیت برای هشت کشوری که دارای شرایط معافیت بودند، خودداری کند. این تصمیم به‌منظور رساندن صادرات نفت رژیم ایران به صفر است. که رژیم را از منبع اصلی درآمدش محروم خواهد ساخت.

آمریکا، عربستان و امارات، ۳تولیدکنندهٔ بزرگ انرژی جهان، بهمراه دوستان و متحدانمان، متعهد هستیم اطمینان حاصل کنیم که بازار نفت جهانی به میزان کافی تأمین شود. ما موافقت کردیم دست به اقدامات به موقع بزنیم تا در حالی‌که تمامی نفت رژیم ایران از بازار حذف می‌شود، نفت مورد نیاز جهان تأمین شود.

بیانیه کاخ سفید می‌افزاید: دولت ترامپ و متحدان ایالات متحده مصمم هستند تا کارزار فشار ماکزیمم اقتصادی علیه رژیم ایران را تداوم و گسترش دهند تا به فعالیت بی‌ثبات‌کنندهٔ این رژیم که آمریکا و امنیت خاورمیانه را تهدید می‌کند، پایان دهند. تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای حذف تمامی معافیتها به‌دنبال نامگذاری سپاه پاسداران به‌عنوان یک سازمان تروریست خارجی صورت می‌گیرد و نشاندهندهٔ تعهد آمریکا به بر هم زدن شبکهٔ تروریسم رژیم و تغییر رفتار بدخیم رژیم است. ما از حمایت متحدانمان در این تلاش استقبال می‌کنیم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/62453efc-de5a-4888-8d0e-e1ac5b49f134"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات