728 x 90

تصویر جدید از ساخت تأسیسات زیرزمینی در سایت اتمی نطنز

فعالیت مخفی اتمی رژیم ایران
فعالیت مخفی اتمی رژیم ایران

مؤسسه علوم و امنیت بین‌المللی (isis) روز ۲۲دی طی یک گزارش تحقیقاتی فاش کرد که رژیم ایران در ساخت تأسیسات جدید مونتاژ سانتریفوژ در کوه‌های نزدیک مجتمع غنی‌سازی نطنز پیشرفت کرده و محل‌های ورودی تونل اکنون با قطعیت قابل شناسایی است.

در نطنز ساخت و ساز یک مجموعه تونل در ابعاد بزرگ پیشرفت کرده و محلهای ورودی تونل اکنون با قطعیت قابل شناسایی است. . مهمتر این‌که تصاویر با کیفیت بالای ماهواره‌ای تأیید می‌کند که ساخت و ساز به‌سرعت در بزرگترین کوه این منطقه در جریان است که به احتمال بسیار محل آینده دو تأسیسات جدید مونتاژ زیرزمینی خواهد بود. در این محل یک مدار حفاظتی نیز افزوده شده است. این، علاوه بر چندین ساختمان است که طی چند ماه گذشته ساخته شده‌اند... یک تونل در قسمت غربی مرتبط با انبار مواد انفجاریست...

آنچه ساخته شده فضای کافی برای نگهداری تأسیساتی بزرگتر از تأسیسات مونتاژ اولیه (سانتریفیوژها) را نشان می‌دهد. ارزیابی ما این است به احتمال زیاد محل تأسیسات جدید به‌خوبی حفاظت‌شده و در زیر یک کوه بزرگ متمرکز شده و بسیار دورتر از ورودیهای تونل است. این تونل احتمالاً محل سازه‌های امنیتی اضافی و تله‌های انفجاری خواهد بود، اما هم‌چنین می‌تواند شامل امکانات اضافی، آزمایشگاه‌ها، انبار و غیره باشد.