728 x 90

تست مثبت ۴۰تن از پرستاران و پرسنل یکی از بیمارستانهای سقز

مبارزه به کرونا توسط کادرهای درمانی بیمارستانها
مبارزه به کرونا توسط کادرهای درمانی بیمارستانها

به گزارش یکی از هموطنان، اخیراً تست کرونای ۴۰نفر از پرسنل و پرستاران بیمارستان موسوم به خمینی ملعون در شهر سقز، مثبت تشخیص داده شد. مقامات رژیم بدون درنظر گرفتن وضعیت بحرانی برخی از بیماران همه آنها را به قرنطینه خانگی می‌فرستند.

به‌دنبال این تصمیم جنایتکارانه شب گذشته ۱۷فروردین یکی از این پرسنل درمانی به اسم محمد یاراحمدی ۴۰ساله فوت کرد. محمد یاراحمدی پرستار بیمارستان موسوم به خمینی  بدنبال فداکاری برای بیماران مبتلا به کرونا، خودش نیز مبتلا شد و جان‌باخت.

 

این بیمارستان فعلاً چند پرستار جدید استخدام کرده است.

 

روزنامه حکومتی همشهری روز ۱۶فروردین در مصاحبه با ظفرقندی رئیس سازمان نظام‌ پزشکی خبر داد: « تاکنون نزدیک به ١٧٠پزشک و پرستار در قم به کووید١٩ مبتلا و ٣٧پزشک و پرستار جان‌ باخته‌اند». رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: «ورود بیماری به کشور جدی گرفته نشده بود... اگر اقدامات کنترلی جدی‌تر انجام می‌شد، طبیعتاً ما به این میزان از شیوع بیماری نمی‌رسیدیم».

 

عبدالرضا فاضل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان، روز ۹فروردین گفت: «در مجموع حدود ۳۵۰نفر از کادر درمان استان گلستان مبتلا به بیماری حاد تنفسی و مشکوک به کرونا هستند و ۶پزشک ‌حال نامساعد دارند». از این نمونه، هم می‌توان ابعاد شیوع بیماری را دریافت و هم ناکارآمدی و تلاشی نظام بهداشت و درمان کشور را. تجهیزات بهداشتی آن‌قدر ناکافی است که حتی قادر به حفاظت از جان پزشکان و پرستاران نیست. کما‌ این‌که تاکنون شمار پزشکان، پرستاران و کادر درمانی که بر اثر ابتلا به بیماری کرونا، جان خود را از دست داده‌اند، از ۱۰۰نفر تجاوز می‌کند.

 

روز گذشته ۱۷فروردین۹۹ جمعی از پرستاران بیمارستان امام رضا در مشهد به‌دلیل تجهیزات و ماسکهای غیراستاندارد تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گفته پرستاران معترض به‌رغم گسترش سریع ویروس کرونا ولی تاکنون هیچ نوع امکانات پیشگیری استانداردی در اختیار آنها قرار داده نشده است.

تجمع‌کنندگان گفتند آمار پرستاران مبتلا به کرونا در مشهد به‌دلیل بی‌توجهی مقامها و تأمین نبودن تجهیزات و ماسکهای استاندارد برای کادر پزشکی روبه افزایش است.