728 x 90

تجمع کسبه جزیره کیش و بیماران اس.ام.ای مقابل دفتر ریاست جمهوری

تجمع کسبه جزیره کیش وبیماران اس.ام.ای مقابل دفتر ریاست جمهوری
تجمع کسبه جزیره کیش وبیماران اس.ام.ای مقابل دفتر ریاست جمهوری

تجمع اعتراضی کسبه جزیره کیش

کسبه جزیره کیش مقابل سازمان منطقه آزاد کیش به خصوصی‌سازی هواپیمایی کیش‌ایر و نبود پرواز و مسافر و وضع معیشتی ضمن اعتراض امروز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع اعتراضی بیماران اس.ام.ای مقابل دفتر ریاست جمهوری

صبح امروز  یکشنبه ۱۳ شهریور جمعی از بیماران مبتلا به SMA و خانواده‌هایشان با خواست توزیع سریع‌تر دارو مقابل دفتر ریاست جمهوری دست به تجمع  اعتراضی زدند. تجمع‌کنندگان می‌گویند بیش از یک ماه از واردات داروی مورد نیاز این بیماری می‌گذرد، اما دلیل کارشکنی وزارت بهداشت هنوز به مرحله‌ی توزیع میان بیماران نرسیده است. آنان می‌گویند جدای از آن که این دارو پیشتر توسط سازمان غذا و داروی ایران تایید شده بود، از ۶ماه پیش نیز نامه‌نگاری‌ها با سازمان غذا و دارو صورت دادند که پس از واردات، توزیع سریعاً صورت بگیرد اما وزارت بهداشت به بهانه‌ی کارشناسی دارو هنوز از توزیع سر باز می‌زند. آنان پیشتر نیز بارها دست به تجمع زدند که سرانجام در آذر سال گذشته توانستند قول واردات این دارو را بگیرند. 
بیماری SMA یک بیماری ژنتیکی است که بر اثر آن عضلات نخاع تحلیل می‌رود و در اثر کم شدن قدرت ماهییچه‌ها، عضلات تنفسی نیز درگیر شده و در شدیدترین حالت منجر به مرگ خواهد شد. 

-تجمع اعتراضی بیماران اس.ام.ای

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b1cd60a0-3de6-4fab-afda-392dd177b988"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات