728 x 90

تجمع خانواده جوانان محکوم به اعدام در زنجان – اعدام را متوقف کنید + فیلم

نه به اعدام جوانان - تجمع در زنجان
نه به اعدام جوانان - تجمع در زنجان

جمعی از خانواده‌های زندانیان روز یکشنبه در برابر زندان زنجان تجمع اعتراضی کردند و خواستار توقف اعدام عزیزان در بند خود شدند.

 

بر اساس خبرهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، قرار است روز دوشنبه ۲۸آبان ۹۷دژخیمان خامنه‌ای این ۷جوان زندانی را در زندان زنجان اعدام کنند.

 

اسامی این زندانیان عبارت است از: رحیم محرمی / داوود زند / وحید عسگری / حسین جعفری / مسعود بیات / محمد حبیبی و منصور نوروز

 

سیاست اعدام ابزاری برای بقای حاکمیت آخوندی

امروز در در زندانهای سراسر کشور، تعداد زیادی از هموطنان بی‌دفاع ما مخفیانه اعدام می‌شوند. و چند هزار نفر زیر حکم اعدام‌ قرار دارند. به مادران و پدرانشان فکر کنیم و به همسران‌ و بچه‌هایشان که روز و شب در چه اضطرابی زندگی می‌کنند. به زنانی فکر کنیم که برای پرداخت دیه و نجات همسرانشان از اعدام، کلیه‌های خود را می‌فروشند....
آخوند روحانی صریحاً گفته است که این اعدامها «یا بر اساس قانون خداست یا قانونی است که مجلس تصویب کرده … و ما مجری هستیم». آخوندهای حاکم هر اختلافی که با هم داشته باشند، درباره اعدام و سرکوب اشتراک نظر دارند. آنها برای حفظ رژیمشان از اعدامها سود می‌برند....

 

 

همبستگی جهانی علیه مجازات اعدام و مخالفت با رویه رژیم ولایت فقیه

در سال ۲۰۰۲چندین سازمان‌ جهانی مدافع حقوق‌بشر از جمله «عفو بین‌الملل» و «همبستگی جهانی علیه مجازات اعدام» روز ۱۰اکتبر برابر با ۱۸مهر را «روز جهانی مبارزه با اعدام» اعلام کردند.

با این وجود، در ایران تحت حاکمیت آخوندها به‌طور روزانه چوبه‌های دار، شاهدی بر آخرین نگاه مظلوم فرزندان این خاک می‌شوند.

اعدام همیشه ابزار قدرتها و حاکمیتها به‌خصوص دیکتاتورها، برای ارعاب و تسلیم مردم بوده است. ایران تحت حاکمیت آخوندها از آن دسته دولتهایی است که در شکنجه و اعدام و دارا بودن زندانهای مخوف، شهرت جهانی دارد.

مقاومت ایران همواره مخالفت خود را با این قانون غیرانسانی اعلام کرده است.

اغلب جامعه‌شناسان و کارشناسان حقوق‌بشری تلاش می‌کنند تا به جامعه بشری بگویند اعدام هیچ تاثیری در کاهش جرم و جنایت نداشته و فقط باعث ترویج خشونت است.

در حالیکه بیش از ۱۴۰کشور به‌طور کامل این مجازات را لغو کرده‌اند، رژیم ایران با بیش از نیمی از اعدامهای ثبت‌شده جهان، طی سالهای متوالی رکوردار جهانی اعدام است.

 

بیشتر بخوانید:

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b3138bf2-7487-4b4e-9344-685a0216abab"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات