728 x 90

تجمع اعتراضی مردم کوت عبداله، شادگان علیه قتل مشکوک حسن حیدری / فعالیت کانونهای شورشی ۲۰آبان۹۸ +فیلم

بدنبال تظاهرات شبانه جوانان دلیر شادگان و بستن خیابان اصلی این شهر تا صبح، که در پی مرگ مشکوک یک جوان هموطن عرب به نام حسن حیدری  بالاگرفت، مزدوران لباس شخصی خامنه‌ای و نیروهای امنیتی رژیم  صبح روز دوشنبه  در وحشت از گسترش اعتراضات، پیکر حسن حیدری را مخفیانه دفن کردند و فقط به شمار بسیار محدودی از بستگانش اجازه حضور در محل را دادند.

 

در باره مرگ مشکوک حسن حیدری، فرزند ناصر، ۲۹ ساله، بستگانش گفته اند: وی ابتدا به دنبال احساس مسموم شدن  به بیمارستان منتقل میشود و بعداز وخامت شدید حالش در صبح یکشنبه،  به ما گفته شد که او در اثر سم جان خود را از دست داده است. درحالیکه حسن جوانی تنومند و سالم بود و هیچ بیماری یا مشکل قلبی نداشته است. اما بارها به دلیل شعرهایش در مخالفت با رژیم ،توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شده بود.

 

جوانان دلاور شادگان از شامگاه یکشنبه در رابطه با این مرگ مشکوک دست به تظاهرات زده بودند، تا بامداد دوشنبه ۲۰آبان  به اعتراض و تظاهرات در خیابان‌های این شهر ادامه دادند و  با روشن کردن آتش، خیابان اصلی شهر را بستند.

 

روز دوشنبه جوانان و مردم  اهواز در مناطق مختلف از جمله کوت‌عبدالله، کوی علوی و منطقه شکاره شادگان، با برپایی مراسمی، به اعتراضات خود ادامه دادند.

 

 

سخنگوی مجاهدین با درود به دلاوران شادگان و اهواز، جوانان غیرتمند در سراسر خوزستان را به همبستگی و خیزش در برابر ستم فاشیسم دینی فراخواند.

 

 

در وحشت از گسترش اعتراض و خیزش در خوزستان و سرایت تظاهرات شادگان، کوت عبداله و اهواز  به دیگر نقاط استان، سرکردگان رژیم آخوندی برای لاپوشانی مرگ مشکوک حسن حیدری به دست و پا افتادند.

در یک تلاش بیهوده برای سرپوش گذاشتن بر اعتراضات شبانه و ادامه آن در روز دوشنبه، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری رژیم در خوزستان گفت:  مرگ حسن حیدری «ناشی از سکته و مرگ طبیعی» بوده و چون وی یکی از شاعران معروف اهواز بود، «طرفدارانش برای عرض تسلیت در منطقه تجمع کردند».

فیلم دیگری از ادامه قیام مردم کوت عبدلله اهواز در اعتراض به ترور حسن حیدری

هم اکنون مردم شادگان هم در اعتراض به قتل  مشکوک حسن حیدری، به قیام مردم خشمگین خوزستان پیوستند.