728 x 90

بیداد فقر و افزایش داوطلبان فروش کلیه در ایران تحت حاکمیت آخوندی

فروش اعضای بدن
فروش اعضای بدن

مدیر انجمن بیماریهای کلیوی استان کرمانشاه خبر از افزایش شمار داوطلبان فروش کلیه به‌علت مشکلات مالی مردم خبر داد.
حسین بیگلری؛ مدیر انجمن بیماریهای کلیوی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرگزاری حکومتی ایلنا که روز سه‌شنبه ۲۸دی منتشر شد گفت: «در حال حاضر قیمت مصوب برای خرید کلیه ۸۰میلیون تومان است که متأسفانه با بالا بودن هزینه‌های زندگی روزمره مردم در کشور، کمتر کسی با این مبلغ کلیه خود را می‌فروشد بنابراین مبالغی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰میلیون تومان قیمت خرید کلیه برای بیماران دیالیزی است».
وی در ادامه با تأکید بر فروش کلیه به‌دلیل فشارهای اقتصادی بر مردم اضافه کرد: «با توجه به مشکلات مالی مردم، افراد زیادی مایل به فروش کلیه خود هستند. بنابراین ما مشکلی برای اهدا کننده در سطح استان نداریم و عمده مشکل ما در این زمینه این است که تقریباً تمامی بیماران ما نمی‌توانند هزینه خرید کلیه را پرداخت کنند».
این سخنان در حالی بیان می‌شود که در روزهای گذشته گزارشهایی مبنی بر اقدام به فروش کلیه توسط ایرانیان در عراق به قیمت گرانتر و با نرخ دلار در رسانه‌ها منتشر شد.
وب سایت حکومتی تجارت نیوز در همین رابطه نوشت: «فقر و مشکلات مالی موجب شده برخی از ایرانیان برای فروش کلیه راهی عراق شوند تا آن را به قیمتی گران‌تر از ایران بفروشند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/73e5b683-5e68-4da4-8dde-5400026ff1fe"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات