728 x 90

بیانیه زندانیان اهل سنت در سالگرد اعدام ۲۵زندانی سیاسی

بیانیه زندانیان اهل سنت در سالگرد اعدام ۲۵ زندانی سیاسی
بیانیه زندانیان اهل سنت در سالگرد اعدام ۲۵ زندانی سیاسی

جمعی از زندانیان اهل سنت در زندان گوهردشت کرج؛ طی بیانیه‌یی یاد ۲۵تن از همرزمان خویش را که روز ۱۲مرداد سال ۱۳۹۵توسط رژیم ولایت فقیه اعدام شدند؛ گرامی داشتند.

در این بیانیه آمده است:

دو سال قبل در چنین روزی یعنی ۱۲مرداد سال ۱۳۹۵جنایتکاران رژیم آخوندی ۲۵جوان پاک و معصوم اهل سنت را که کرد زبان بودند و تنها جرمشان مبارزه برای آزادی و نه به اعدام نه به ظلم نه به دیکتاتور و ‌استبداد بود را به صلیب کشیدند.

در یک روز تراژیک اما در پوشش یک روز عادی در حالی که اکثر زندانیان در روزه سنت بودند و گوشت قربانی برای خودشان تدارک دیده بودند که بعد از سالها طعمی از آب گوشت را مزه کنند؛ با جمع شدن در سر یک سفره در کنار هم در شروع افطار؛ ناگهان نیروهای گارد و ضدشورش به بهانه انتقال داخل سالن ریختند و تک به تک آنها را به بیرون از سالن بردند. آنها را دست بند و پابند و چشم‌بند زدند و دهانشان را هم با چسب بستند و همه را در کریدور اصلی طبقه پایین به صف کردند. آنها را با زبان روزه به سوئیتهای انتظار مرگ و اعدام بردند بدون این‌که اجازه نوشیدن یک جرعه آب را به آنها بدهند. ساعتی قبل از اجرای حکم آنها را در حالیکه دهان و دست و ‌پا و چشمانشان بسته بود باباتون و میله‌های آهنی مورد ضرب ‌و شتم شدید قرار دادند تا این‌که تمام استخوانهای آنها درهم شکست و بدنشان سیاه و کبود شد. خانواده‌های آنها هنگام دیدن پیکرهای فرزندانشان؛ این وضعیت را به چشم خود دیده بودند.

بیانیه جمعی از زندانیان اهل سنت در بخش دیگری می‌افزاید:

ما جمعی از زندانیان عقیدتی سیاسی اهل سنت زندان رجایی شهر کرج در سالروز و یادبود اعدام جوانان رشید اهل سنت این جنایت را محکوم می‌کنیم. اعدامی که در خفا و سکوتی مطلق بدون این‌که حتی فرصت آخرین ملاقات با خانواده‌هایشان به آنها داده شود انجام شد و از همه شرم‌آورتر این‌که تعداد زیادی از آنها حتی طبق قوانین فرعونی شان حکم‌اعدامشان نقض و با اعاده دادرسی شان موافقت شده بود.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است:

ما زندانیان سیاسی عقیدتی اهل سنت از تمامی ملت شریف و مبارز ایران، آزادیخوهان، زندانیان سیاسی، سازمانها و ‌نهاد های حقوقی، اهل قلم، روزنامه‌نگاران، فعالان سیاسی و مدنی و اصحاب رسانه می‌خواهیم که این جنایت و ‌تمامی جنایات حکومت دژخیم ایران در حق زندانیان سیاسی را محکوم کرده و نقض اعدامها و آزادی زندانیان سیاسی و نه به زندان نه به اعدام را مطالبه کنند و برای رسیدن به آزادی و ایرانی آزاد یک صف و یک دل و‌ یک صدا همدیگر را یاری کنیم.

 

بیشتر بخوانید:

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7e08a05b-3e93-44cf-a2a3-38a8a0a25be5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات