728 x 90

بهروز کمالوندی: انفجار نطنز خرابکاری بوده است

انفجار نطنز
انفجار نطنز

سخنگوی سازمان انرژی اتمی رژیم آخوندی گفت: انفجار نطنز خرابکاری بوده است. کمالوندی با شبکه تلویزیون عرب زبان رژیم موسوم به العالم افزود: «بررسیهای امنیتی خرابکارانه بودن این اقدام را تأیید می‌کند و آنچه مسلم است این‌که در نطنز انفجار رخداده است اما در این‌که این انفجار چگونه صورت گرفته و با چه موادی انجام شده و جزئیات آن چیست؟ را مسئولان امنیتی در وقت مناسب اعلام خواهند کرد».

رویترز نوشت: «مقام اتمی رژیم ایران به تلویزیون دولتی گفت آتش‌سوزی در تأسیسات اتمی نطنز در ماه گذشته محصول خرابکاری بوده است». (سایت حکومتی جماران ۲شهریور۹۹)

آخوند ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع در مورد ماجرای نیروگاه نطنز گفته بود: «با بررسی‌هایی که انجام شده و بازدید میدانی که از محل حادثه داشتیم و طی ارتباطاتمان با سپاه، ارتش، سازمان انرژی اتمی، سازمان پدافندی ارتش، وزارت اطلاعات و وزارت‌خارجه و دیگر دستگاه‌ها نشان می‌دهد، منشأ انفجار سایت نطنز بیشتر از سوی عناصر داخلی بوده و احتمال پهپادی، موشکی و حمله از طریق هواپیما و بمب و راکت به این تأسیسات منتفی است که فعلاً از بیان جزییات آن معذوریم». (سایت حکومتی قدس آنلاین جمعه ۱۰مرداد)

پس از بازدید یک هیأت از سایت نطنز و انفجاری که در آن صورت گرفت، کریمی قدوسی عضو این کمیسیون روز ۲مرداد اعلام کرد این انفجار ناشی از یک عملیات نفوذ و خرابکاری بوده است.

وی گفت: «در نقطه‌یی که خرابکاری انجام شده، تیم‌های ویژه در حال بررسی بودند، بیشتر، آسیب‌پذیری داخلی را تشخیص دادیم لذا احتمال پرواز و برخورد شی مشکوک و خارج از حصار تقریباً به دست نیامده است. گزینه رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی جمع‌بندی قطعی ما است. چرا که اگر از بیرون شی با این نقطه برخورد می‌کرد، می‌بایست قطعاتی از آن مشاهده شود که طبق بررسیها مطلقاً چیزی یافت نشده است».