728 x 90

بمب ساعتی ارز ترجیحی

فساد مالی
فساد مالی

حذف ارز ترجیحی توسط رژیم، با وجود تأیید و تکذیب‌ نهادهای مختلف رژیم اکنون به یک واقعیت تبدیل شده است. خامنه‌ای ارز ترجیحی را حذف کرد تا آن را صرفاً در اختیار چند نهاد مشخص در باند خودش قرار دهد. و همین باعث شده که دیگر دستجات باند خامنه‌ای، سروصدایشان بلند شود.

 

روز ۷فروردین ۱۴۰۱ و به‌عنوان اولید عیدی خامنه‌ای به مردم ایران، عین‌اللهی وزیر بهداشت رژیم اعلام کرد چون ارز ترجیحی در برنامهٔ بودجهٔ ۱۴۰۱ دولت رئیسی حذف شده، «در موضوع دارو» هم «ارز ترجیحی برداشته شده است».

کمی پیش از او محمدی رئیس سازمان غذا و داروی رژیم گفته بود: «در بودجهٔ سال۱۴۰۱ ارز ترجیحی (دارو) را حذف کردند» و به‌جایش «اعتباراتی به سازمانهای بیمه تزریق می‌شود!».

تا اینجا روشن شده که ارز ترجیحی دارو به عناصر مشخصی در سازمان بیمه داده شده است، یعنی انحصار چپاول مردم در زمینه دارو در سازمان بیمه رژیم تعیین‌تکلیف شده است.

آنهم در شرایطی که «به‌قول تحویل‌زاده رئیس انجمن تولید کنندگان شیرخشک» مردم توان خرید ساده‌ترین داروها را هم ندارند و اکنون باید با یک افزایش قیمت ۵ تا ۷برابری دارو روبه‌رو شوند.

رویدادی که می‌تواند به یک قتل‌عام خاموش مردم یا یک شورش بزرگ منتهی شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/054c4bf4-add8-46a3-ac57-bd53f7250c09"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات