728 x 90

بلینکن: سرکوب در ایران نشانه قدرت نیست نشانه ضعف است

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه ۱۴آذر درباره سرکوب اعتراضات توسط رژیم ایران گفت: تلاش برای سرکوب و استفاده از خشونت، این نشانه قدرت نیست. این نشانه ضعف است.

بلینکن در کنفرانس مطبوعاتی خود در اجلاس تجارت و فن‌آوری. آمریکا و اتحادیه اروپا در مورد ایران گفت: از زمان کشته شدن مهسا امینی، شاهد یک پدیده فوق‌العاده بودیم که افراد فوق‌العاده شجاع، به‌ویژه زنان، به خیابانهای ایران می‌آمدند تا صدای خود را به گوش مردم برسانند، نظرات خود را اعلام کنند، تا روشن کنند که نظر دارند. و چشم‌اندازی برای کشورشان و برای خودشان که می‌خواهند مورد توجه قرار گیرد و شنیده شود. و البته ما هم‌چنین شاهد بوده‌ایم که رژیم اقدامات سرکوبگرانه وحشتناکی انجام می‌دهد که منجر به مرگ بسیاری از مردم از جمله کودکان شده است.

بلینکن افزود: اکنون شاهد انحلال گشت ارشاد هستیم. ما هم‌چنین شاهد تکذیب این موضوع بوده‌ایم، بنابراین من نمی‌دانم دقیقاً به کجا بیانجامد. اما نکته اصلی این است که این در مورد آرمانهای مردم ایران است و این‌که آیا رژیم آنها را در نظر می‌گیرد و به آنها عمل می‌کند یا خیر. اما تلاش برای سرکوب، استفاده از خشونت، مردم را عقب نگه می‌دارد، این نشانه قدرت نیست. این نشانه ضعف است.(سایت وزارت امور خارجه آمریکا ۱۴آذر)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/09082a48-8a86-44bc-9bce-48fbc7b152fc"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات