728 x 90

برایان هوک: امیدوارم کلید سفارت ایران را تحویل دولتی بدهیم که نماینده مردم باشد

برایان هوک
برایان هوک

برایان هوک رئیس گروه اقدام ایران در وزارت‌خارجه آمریکا طی پیامی گفت: امیدوارم کلید سفارت ایران را تحویل دولتی بدهیم که نماینده مردم باشد

وی طی پیامی از مقابل سفارت سابق ایران در واشنگتن گفت: مردم ایران ظرفیتهای شگرف خود را محقق نمی‌کنند مادامی که این رژیم مسیر فعلی ستم و سرکوبش، سو‌ء مدیریت اقتصادی و تخریب محیط‌زیستی و ماجراجوییهای خشونت‌بارش در خارج را ادامه می‌دهد.

ما به روزی امید بسته‌ایم که بتوانیم کلیدهای این سفارت را به دولت واقعی ایران که مردم را نمایندگی می‌کند تحویل بدهیم.

دولتی که با انگیزه نه یک ایدئولوژی کینه و نفرت و بنیادگرایی بلکه با انگیزه منافع و خواست مردم بزرگ ایران به جلو حرکت می‌کند.

مردم ایران بایستی در نهایت آزاد باشند و سرنوشت خود را انتخاب کنند با رهبرانی که خود انتخابشان کرده باشند و نه یک مافیای مذهبی فاسد.

اکنون ۴۰سال است که رژیم تهران روی کار آمده است و هر طور حساب کنید کارنامه‌اش فاجعه‌بار است.

آمریکا امیدوار است ۴۰سال آینده به‌طور ریشه‌یی متفاوت باشد، به‌دلیل این‌که شما مردم ایران جایگاه شایسته خود را به‌عنوان یک نیروی فعال برای ثبات و شکوفایی در خاورمیانه و فراتر از آن به دست آورید.

مردم ایران ظرفیتهای شگرف خود را محقق نمی‌کنند مادامی که این رژیم مسیر فعلی ستم و سرکوبش، سو‌ء مدیریت اقتصادی و تخریب محیط‌زیستی و ماجراجوییهای خشونت‌بارش در خارج را ادامه می‌دهد.

لازم به یادآوری است برایان هوک هماهنگ‌کننده اقدامات علیه رژیم آخوندی در وزارت‌خارجه آمریکا، همچنین روز پنجشنبه ۳۰آذرماه در اظهارنظر جدیدی در حساب توئیتر وزارت‌خارجه آمریکا گفت:‌ آمریکا از حق مردم ایران برای انتخاب سرنوشت خود حمایت می‌کند.

وی خطاب به مردم ایران گفت: شما سزاوار حکومتی هستید که مسئولیت‌پذیر باشد و با احترام با شما رفتار کند. آینده ایران باید به دست ایرانیان رقم بخورد.

برایان هوک گفت: ما تمام گزینه‌ها را برای تحت فشار قرار دادن افراد ریاکار فاسد در رژیم ایران استفاده خواهیم کرد.

این مقام ارشد وزارت‌خارجه آمریکا، حضور فرزندان و وابستگان مقامات رژیم را در آمریکا نشانه‌ای از «ریاکاری» جمهوری اسلامی دانست.

همچنین به‌تازگی خانواده‌های آمریکاییان زندانی در ایران از دولت ترامپ خواستار لغو ویزای فرزندان یا بستگان نزدیک به مقامات ارشد رژیم ایران، از جمله روحانی شده بودند.

هوک افزود: «وزیر خارجه پمپئو و من با بسیاری از اعضای جامعه ایرانی دیدار و ملاقات داشته‌ایم و ما همواره به صداهای بسیار و گوناگون ایرانیان، که مشتاق حکومتی نرمال و مردمی در ایران باشند،گوش خواهیم کرد..»

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات