728 x 90

بحران کرونا - ۹۰۰ کشته در روز دور از ذهن نیست!

گسترش کرونا در ایران
گسترش کرونا در ایران

این خبر تکمیل می‌شود.

۹۰۰ کشته در روز دور از ذهن نیست!

رئیس مرکز ویروس‌شناسی بیمارستان مسیح‌دانشوری (۱۰آبان۹۹): با رویه مدیریتی فعلی رسیدن به عدد ۹۰۰ کشته در روز دور از ذهن نیست.
وی افزود:‌ باید دو تا سه هفته کشور را قرنطینه کامل کرد یا شهرهای قرمز را قرنطینه کرد تا سکون کامل در کشور ایجاد شود و مردم همگی در خانه‌ها بمانند و این قرنطینه را کامل اجرا کنیم.

تلویزیون شبکه خبر رژیم - ۱۰آبان: ۲۷ استان در وضع خطرناک و قرمز کرونایی قرار دارند.

روند بستری شدن کرونا در قزوین از ترخیصی‌ها پیشی گرفته است. ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونای استان قزوین اعلام کرد کلاس درس تمامی مدارس و دانشگاها غیرحضوری برگزار می‌شود و دستگاههای اجرایی می‌توانند از ۵۰درصد ظرفیت کارمندان خود به‌صورت دور کاری استفاده کنند

مسابقات ورزشی هم در لرستان لغو شد استان لرستان در وضعیت حاد کرونا قرار دارد تاکنون ۴۰۲۹۳مورد مثبت کرونا در استان لرستان شناسایی شده است.

در مقایسه با سه ماه گذشته ما افزایش کاملاً چشمگیری را داریم

حیدری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در تلویزیون حکومتی روز ۹آبان: مراجعات ما که شامل افراد سرپایی ست و افرادی که خودمان پیگیری می‌کنیم معمولاً در هر روز بیش از ۲۰۰نفر هستند. اما از بین افرادی که نیازمند بستری بودند ۷۰نفر الآن در بیمارستانها در ۲۴ساعت گذشته بستری شدند که جمع بستریهای ما را به ۴۰۰نفر رساندند.

هم‌چنان بالای ۴۰۰بیمار بستری در بیمارستان را داریم و بیش از ۹۰بیمار ما در آی. سی. یو بستری هستند اما در مقایسه با سه ماه گذشته ما افزایش کاملاً چشمگیری را داریم.

افزایش مرگ و میر کرونا به‌دلیل ناکافی بودن تعداد پرستاران

محمد شریفی‌مقدم، دبیرکل خانه پرستار گفته است: افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران به‌دلیل «ناکافی بودن تعداد پرستاران» در بیمارستانهاست.
شریفی مقدم در مصاحبه‌یی که روز شنبه ۱۰آبان در خبرگزاری حکومتی ایلنا منتشر شده،‌ گفته است که پیش از شیوع بحران کرونا به ازای هر ۱۰۰۰نفر در ایران، ۱.۵پرستار وجود داشت، این رقم اکنون به ۱.۲پرستار رسیده است.
شریفی‌مقدم گفته است در فضای کنونی توجهی به اعتراضها و انتقادها در این زمینه نمی‌شود و دانشگاههای علوم پزشکی، افراد معترض را اخراج می‌کنند.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفته بود تاکنون حدود ۲۵درصد پرستاران ایرانی به کرونا مبتلا شده‌اند و از مجموع پرستارانی که درگیر این بحران هستند، ۳۱۶۵پرستار مرخصی استعلاجی گرفته و به قرنطینه دو هفته‌یی رفته‌اند.