728 x 90

بازگشت باند شکنجه‌گران زندان کارون به زندان شیبان اهواز

زندان شیبان اهواز
زندان شیبان اهواز

باند شکنجه‌گران زندان کارون به زندان شیبان اهواز بازگشته است. افشین آزاده، زارع، ذوالفقاری، خلیلی، نادر صخراوی شکنجه‌گرانی هستند که پیش از این در زندان کارون اهواز به پاس خوش‌خدمتی و شکنجه زندانیان سیاسی، اعمال فشار مداوم و محروم کردن زندانیان سیاسی از کلیه حقوق و امکانات، ترفیع درجه گرفتند و به پستهای بالاتر در زندان بهبهان، زندان مسجدسلیمان، زندان دزفول رسیدند.

این شکنجه‌گران هم‌اکنون به زندان مرکزی شیبان اهواز منتقل شده و با ریاست افشین آزاده اقدام به شکنجه و تشدید فضای سرکوب و اختناق در زندان شیبان اهواز کرده‌اند. گفته می‌شود افشین آزاده که در گذشته سردمدار شکنجه زندانیان زندان کارون اهواز بوده، به‌عنوان گزینه بعدی ریاست زندان شیبان اهواز معرفی شده است.

از جمله زندانیانی که پیش از این در زندان کارون اهواز به دست این شکنجه‌گران مورد آزار و اذیت قرار گرفتند می‌توان غازی حیدری، ناصر حزابی، عیسی کرم الله چعب، عبدالله چعب، علی ساعدی و تعداد دیگری از زندانیان سیاسی را برشمرد.

 

درپی بازداشتهای بی‌رویه پس از درگیری مسلحانه در ۳۱ شهریور سال جاری در اهواز، ازدحام جمعیت در بند زندانیان سیاسی بالا رفته و تعداد زندانیان به ۴۵۰نفر رسیده است.

بالا رفتن شمار بازداشت‌ شدگان در نبود امکانات بهداشتی، عدم رسیدگی پزشکی به بیماران باعث به وجود آمدن بیماریهای پوستی در زندانیان شده است. زندانیان سیاسی به‌دلیل عدم وجود لوله‌کشی آب در بند، مجبورند با شیوه‌های ابتدایی، آب را در قابلمه گرم کرده و اقدام به شستشو و نظافت فردی کنند.

شکنجه‌گران، زندانیان موسوم به داعش را به جان زندانیان سیاسی انداخته و اقدام به ایجاد درگیری می‌کنند. علاوه بر این مدتی است که توسط مسئولان و عوامل آنها مواد مخدر به بند زندانیان سیاسی وارد می‌شود.

حمله به بند و جمع‌آوری کتابهای زندانیان سیاسی، ضرب ‌و شتم آنها از دیگر فشارهای وارده بر زندانیان سیاسی است.

 

زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز سیدمختار و جابر آلبوشوکه، ناصر بریهی، عبدالزهرا هلیجی، حسن عبیان، رضا عبیداوی، یحیی ناصری، محمدعلی عموری و عبدالامام زائری و تعدادی دیگر از زندانیان سیاسی در اعتراض به این شرایط طاقت‌فرسا و خواسته اجرای تفکیک جرایم از روز چهارشنبه ۱۷بهمن‌ماه، اقدام به اعتصاب غذا کرده‌اند.

این زندانیان سیاسی با سرکوب باند شکنجه‌گران زندان کارون که اینک به زندان شیبان وارد شده‌اند، مواجه هستند.

روز چهارشنبه ۲۴ بهمن‌ماه، زندانیان سیاسی مورد شکنجه و ضرب ‌و شتم این باند قرار گرفتند. علاوه بر این زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کننده از تماس تلفنی با خانواده‌های خویش محروم هستند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات