728 x 90

بازتاب محاکمه یک دژخیم

در هفته‌ٔ اول آذر دادگاه مرکزی استکهلم به محاکمه‌ٔ دژخیم حمید نوری ادامه داد. حمید نوری در این جلسه‌ها حرف‌هایی زد واکنش‌های زیادی به‌دنبال داشت.

در این گزارش برخی رسانه‌های جهان را مرور می‌کنیم.

خبرگزاری فرانسه نوشت: حمید نوری در دادگاه در رابطه با اعدام‌های دسته‌جمعی سال۱۳۶۷ در ایران شهادت می‌دهد

سایت تاون‌هال (Townhall) نوشت: عاملان قتل‌عام ۶۷ مانند رئیسی را محاکمه و افشا و بی‌آبرو کنید.

روزنامه شرق‌الاوسط نوشت: یک مقام سابق زندان متهم به صدور احکام اعدام در پاک‌سازی مخالفان در سال۱۹۸۸ برای اولین بار روز سه‌شنبه در یک محاکمه سرفصلی در سوئد شهادت داد.

تلویزیون الحدث چندین گزارش از مقابل دادگاه مرکزی سوئد منتشر کرد و به این موضوع پوشش خبری زنده داد و با خانواده‌ها و بستگان شهیدان قتل‌عام ۶۷ گفتگوهایی انجام داد.

خبرنگار تلویزیون العربیه در گزارشی گفت: در سوئد جلسات بازپرسی از حمید نوری قاضی ایرانی که متهم به ارتکاب جنایت‌های ضدانسانی است ادامه پیدا کرد

روزنامهٔ ایندیپندنت چندین مقاله در رابطه با دادگاه نوشت که در یکی از این مقاله‌ها آمده: «امروز هم مانند جلسات پیشین، هواداران سازمان مجاهدین خلق به‌طور هماهنگ در سوی دیگر خیابان و در مقابل ساختمان دادگاه تجمع کرده بودند و علیه رژیم ایران شعار می‌دادند»

سایت العین در رابطه با دادگاه محاکمه‌ٔ دژخیم حمید نوری نوشت: او به همراه ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران متهم به ارتکاب اعدام جمعی مخالفان رژیم در چارچوب به‌اصطلاح «هیئت مرگ» است.

به این فهرست می‌توانیم سایت ایلاف لندن، تلویزیون الحره، خبرگزاری اپا (epa)، خبرگزاری رویترز، سایت لوکال سوئد و تعداد خیلی زیادی از خبرگزاریها، سایتها و روزنامه‌های جهان را اضافه کنیم که به محاکمه‌ٔ دژخیم حمید نوری پوشش خبری دادند و نکته‌ٔ جالب‌توجه این است که در خیلی از این گزارشها این محاکمه را مرتبط با محاکمه‌ٔ دیگر عاملان و آمران قتل‌عام اعلام کردند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ab752b25-9300-4a9c-8578-df07605f69f9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات