728 x 90

اوکراین: حزب‌الله لبنان و سپاه پاسداران آموزش پهپاد به سربازان روسی و مزدوران سوری می‌دهند

پهپاد شاهد ساخت رژیم ایران
پهپاد شاهد ساخت رژیم ایران

رسانه «کی‌یف پست» روز دوشنبه، ۲۳بهمن، به‌نقل از گزارش سازمان اطلاعات وزارت دفاع اوکراین نوشت: سپاه پاسداران رژیم ایران و حزب‌الله لبنان سربازان روسی و مزدوران سوری را در سوریه در بکارگیری پهپادهای ساخت رژیم ایران آموزش می‌دهد و سپس آنها را برای جنگ علیه اوکراین اعزام کند.

به گفته سازمان اطلاعاتی دفاع اوکراین آموزش نیروهای روسی برای استفاده از پهپادهای ایرانی در فرودگاه نظامی سوریه در استان حمص در غرب سوریه صورت می‌گیرد تا بتوانند آموزش اپراتوری پهپادهای شاهد-۱۳۶ و ابابیل-۳ و هم‌چنین هواپیمای هدایت‌شونده از راه دور ساخت ایران را برعهده بگیرند.
در همین رابطه ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، از سرنگونی ۳۵۹فروند پهپاد ساخت رژیم ایران به‌نام شاهد خبر داد که از ابتدای سال میلادی جاری توسط پدافند هوایی اوکراین رهگیری و سرنگون کرده است.
زلنسکی شامگاه یکشنبه ۲۲بهمن در پیام ویدئویی شبانه‌اش گفت: «تنها از شب گذشته تا صبح امروز ۴۰پهپاد شاهد منهدم شدند».
به گفته ولودیمیر زلنسکی، سرنگونی ۳۵۹پهپاد شاهد در مناطق مختلف اوکراین، از جمله کی‌یف، ژیتومیر، وینیتسیا، اودسا، میکولایف، خرسون و چرکاسی صورت گرفته است.
روسیه از سپتامبر ۲۰۲۲ اقدام به استفاده گسترده از پهپادهای ساخت رژیم ایران برای حمله به شهرها و تأسیسات غیرنظامی در اوکراین کرده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/dbbd4396-3feb-42d2-99cb-e844785d83c9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات