728 x 90

انتقال ۴زندانی سیاسی از زندان شیبان اهواز به محل نامعلوم

زندان شیبان اهواز
زندان شیبان اهواز

بنا به گزارشهای دریافتی دژخیمان خامنه‌ای در زندان شیبان اهواز ۴زندانی سیاسی زندان شیبان شامل ۳زندانی محکوم به اعدام به محل نامعلومی منتقل شدند. انتقال این ۴زندانی نگرانی در خصوص اعدام آنها را به‌وجود آورده است.

روز پنجشنبه ۲۸شهریورماه۹۹، علی مطیری، علی خسرجی، حسین سیلاوی و علی مجدم زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز توسط مأموران به محل نامعلومی منتقل شدند.

علی مطیری، علی خسرجی و حسین سیلاوی پیش از این به اعدام محکوم شده بودند و حکم اعدام آنان به تأیید دیوان عالی رسیده است.

زندانی سیاسی علی مطیری از اهالی شمال شهر اهواز همراه با دو زندانی دیگر متهم هستند که دو بسیجی را در روز ۱۷اردیبهشت۹۷ به‌قتل رسانده‌اند. دادگاه انقلاب اهواز علی مطیری را به اتهام قتل این دو بسیجی به محاربه و اعدام محکوم کرده است.

دو زندانی سیاسی دیگر علی خسرجی۲۶ ساله از اهالی کوی علوی شهر اهواز و حسین سیلاوی، ۳۰ساله، از اهالی منطقه خبینه اهواز، در اردیبهشت۹۶ به اتهام شرکت در عملیات مسلحانه علیه مراکز امنیتی در اهواز بازداشت و به اعدام محکوم شدند.

زندانی دیگر منتقل شده علی مجدم ۳۹ساله که در تاریخ ۲۰بهمن سال۹۸ توسط مأموران اطلاعات بازداشت شد، همراه با ۱۴ زندانی دیگر متهم هستند که در شهریورماه ۹۸ در عملیات مسلحانه بر علیه نیروهای امنیتی شرکت داشته‌اند. او به‌عنوان متهم ردیف اول این پرونده با اتهامات شرکت در عملیات مسلح علیه نیروهای امنیتی و اقدام علیه امنیت کشور و ارتباط با خارج و تشکیل گروه مخالف نظام در دادگاه انقلاب محاکمه شده است. از نتیجه دادگاه وی اطلاعی در دست نیست.

وی در خرداد۹۹ پس از گذشت ۶۳روز نگهداری در اداره اطلاعات و سلول انفرادی به بند ۸ زندان شیبان اهواز منتقل شد. زندانی سیاسی علی مجدم، متأهل و دارای دو دختر و یک پسر است.