728 x 90

گزارش نیویورک تایمز درباره حمله بسیار سنگین سایبری به رژیم آخوندی

آتش‌سوزی شماری از بانک‌ها در جریان قیام مردمی
آتش‌سوزی شماری از بانک‌ها در جریان قیام مردمی

نیویورک تایمز از انتشار اطلاعاتی بانکی حدود ۱۵میلیون تن در ایران در شبکه‌های اجتماعی خبر داد و نوشت: پس از آتش‌سوزی شماری از بانکها در جریان اعتراضهای مردم، اطلاعات بانکی مشتریان به شکل آنلاین علنی شد و اطلاعات بانکی حدود یک پنجم جمعیت ایران به بیرون درز کرده است. این وضعیت موجب خشم مردم شد و دولت روحانی مجبور به اذعان آن شد.

نیویورک تایمز افزود: جهرمی وزیر ارتباطات ضمن تکذیب هک شدن کامپیوترها این وضعیت را دزدی اطلاعات توسط یک مقاطعه‌کار دلخور توصیف کرد که به حساب‌ها دسترسی داشته و آنها را در تلاش برای اخاذی فاش کرده است، اما متخصصان سایبری در خارج این ادعا را به چالش گرفتند. آنها گفتند که نفوذی در این ابعاد احتمالاً کار یک دولت است که دنبال ایجاد بی‌ثباتی است و نه مجرمانی که هدف آنها حق‌السکوت با انگیزهٔ مالی است... بانک‌هایی که تحت تأثیر قرار گرفتند یعنی ملت، تجارت و سرمایه، همه بیش از یک‌سال پیش توسط خزانه‌داری آمریکا تحریم شدند.

این روزنامه افزود: افشای این اطلاعات، اگر که مشتریان اعتماد خود را از دست داده و پول‌هایشان را بیرون بکشند، می‌تواند تأثیرات بلندمدت روی این ۳بانک داشته باشد. اطلاعات حساب‌ها در یک کانال تلگرام به‌نام “کارت‌های بانکی شما” منتشر شد. اولین پیام هشدار داد که “هم‌چنانکه خود بانک‌هایشان را سوزاندیم، ما اعتبار بانک‌های آنها را خواهیم سوزاند.”