728 x 90

قیام سراسری، شماره ۱۸۹

۸۸ امین روز قیام سراسری، تظاهرات علیه اعدام جنایتکارانه مجیدرضا رهنورد

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

 

قیام سراسری، شماره ۱۸۹

 

۸۸ امین روز قیام سراسری، تظاهرات علیه اعدام جنایتکارانه مجیدرضا رهنورد

«خامنه‌ای کثافت، عامل هر جنایت»، «خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطله»، «خامنه‌ای سرکش، رئیس کل داعش»

 

دوشنبه ۲۱ آذر در هشتاد و هشتمین روز قیام، در مشهد پس از انتشار خبر اعدام شهید قیام مجیدرضا رهنورد، به‌رغم اقدامات شدید امنیتی، مردم بر سر مزار او حاضر شده و گل‌گذاری کردند و شعار «عزیز وطن» و «شهید میهن» سر دادند و در نقاط مختلف شهر مشهد تجمع کردند. تهران شاهد تظاهرات با شعار «مجید رضا را بردید، جنازه‌شو آوردید» بود. در همین رابطه دانشجویان در دانشگاه‌های شریف، علامه، ملی در تهران و دانشگاه نوشیروانی بابل دست به اعتراض زدند.

دانشجویان دانشکده موسیقی هنرهای زیبای تهران شعر «دایه دایه وقت جنگه، وقت دوستی با تفنگه، را همخوانی کردند. دانشجویان در ساختمان ابن سینا در دانشگاه شریف با روشن کردن شمع و نصب عکسهای شهیدان قیام محسن شکاری و مجیدرضا رهنورد یاد آنها را گرامی داشتند. دانشجویان بابل نیز عکسهای دو شهید را در کلاس‌ها و راهروهای دانشگاه چسباندند. دانشجویان دانشکده ادبیات دانشگاه علامه در اعتراض به اعدام جوانان شورشگر قیام و تعلیق و ممنوع‌الورود کردن دانشجویان تجمع کرده و با شعارهایی مانند «سلام به سربه‌داران، نوید محسن و یاران»، «آزادی آزادی آزادی» و دانشگاه امنیتی نمی‌خوایم نمی‌خوایم» دست به اعتراض زدند. دانش‌آموزان در مشهد، شیراز و جکیگور راسک در سیستان و بلوچستان دست به تظاهرات زدند.

دوشنبه شب مردم شجاع در شهرهای مختلف از جمله تهران و مشهد به خیابان آمده و با شعارهایی مانند «این آخرین پیامه، اعدام کنید قیامه» دست به اعتراض زدند. در شهرک اکباتان تهران مردم با شعار «هر یک نفر کشته شه، هزار نفر پشتشه» تظاهرات شبانه کردند. در جنت آباد تهران تظاهرات شبانه با شعار «مرگ بر دیکتاتور» برپا شد و در منطقه دیگری از تهران مردم شعار می‌دادند «خامنه‌ای کثافت، عامل هر جنایت». سایر نقاط تهران از جمله نارمک، ستارخان و چیتگر صحنه تظاهرات علیه اعدام مجیدرضا با شعار «خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطله»، «خامنه‌ای سرکش، رئیس کل داعش» و «خوب میدونیم کار کیه، سپاه و داعش یکیه» بود. در منطقه حشمتیه تهران شعارهای ضدحکومتی از ساختمانها به‌گوش می‌رسید.

در مشهد در منطقه احمد آباد تظاهرات شبانه برپا شد. جوانان دلیر مشهد در خیابانهای شهر با شعار «بسیجی سپاهی داعش ما شمایید» تظاهرات کردند. از ساختمانهای بلند مشهد نیز طنین شعارهای «خامنه‌ای قاتله، ولایتش باطله» طنین‌انداز بود.

بامداد سه‌شنبه مردم جوانرود در اعتراض به دستگیری امام جمعه اهل سنت در مسجد حمزه توسط نیروهای سرکوبگر رژیم و پلمپ مغازه اعتصابیون به خیابان آمده و مقابل فرمانداری تجمع کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲ آذر ۱۴۰۱ (۱۳ دسامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2c84b137-5a27-4b0b-acf7-45aa1370982a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات