728 x 90

سی‌امین روز قیام سراسری -تجمع اعتراضی مربیان آموزشگاه‌های رانندگی در اراک + عکس . فیلم

۱۰۰
۱۰۰

این خبر بروز می‌شود

 

مهمترین نکات قیام:

تعداد شهرهای قیام کننده:‌ بیش از ۱۹۰شهر

تعداد شهیدان ثبت شده:بیش از ۱۰۰۰شهید. تعداد اسامی اعلام شده توسط مقاومت ایران:‌۴۳۲نفر

تعدا مجروحان:‌ بیش از ۴۰۰۰تن

تعداد دستگیر شدگان: بیش از ۱۲۰۰۰تن، دستگیریهای جدید ادامه دارد

 

 

تجمع اعتراضی مربیان آموزشگاه‌های رانندگی در اراک 

 

روز شنبه ۲۳ آذر ۹۸ بیش از صد نفر مربیان آموزشگاه‌های رانندگی در اراک در اعتراض به اختصاص ندادن سهمیه بنزین به آنها  با خودروهای آموزشی خودشان در مقابل استانداری رژیم در اراک تجمع کردند. آنها خواستار افزایش قیمت آموزش رانندگی نیز شدند.

توضیحات بیشتر:

مربیان آموزشگاه‌های رانندگی سهمیه بنزین خاصی ندارند. هزینه آموزشگاه‌های رانندگی برای هر نفر پنج‌میلیون و ۳۰۰ هزار ریال است که از این مبلغ بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال سهم آموزشگاه و بقیه سهم مربیان تعریف شده که بسیار ناچیز است. نرخ جدید هفت میلیون و ۹۰۰ هزار ریال است. ۶۰۰ مربی در ۲۰ آموزشگاه رانندگی اراک فعالیت می‌کنند.

 

اعتصاب تاکسی های ون در شهرهای بزرگ

روز شنبه ۲۳ آذر ۹۸ تاکسی‌های ون درون شهری که مسئولیت جابجایی وحمل ونقل عمومی مسافران را در شهرهای بزرگ از جمله تهران به عهده دارند با پایان یافتن سهمیه بنزین خود دست از کار کشده و اعتصاب کردند.

لازم به توضیح است که در خط تاکسی رانی میدان شهران -ولیعصر در تهران در ساعات پایان کار اداری هیچ ونی وجود نداشت و رئیس خط تاکسیرانی این خط گفت «سهمیه بنزین این تاکسی‌ها تمام شده و آنها به محل کار خود نخواهند آمد».

وی گفت: «از آنجایی که این تاکسی‌ها اجازه افزایش نرخ کرایه خود را نیز ندارند، نمی‌توانند از جیب خود بنزین آزاد تهیه کرده و همان کرایه سابق را از مردم بگیرند، چرا که این کار برایشان صرف ندارد و ترجیح می‌دهند دست از کار بکشند»

قیام

 

 

تجمع کارگران ناحیه ۱ و ۲ شهرداری میاندوآب 

 

روز جمعه ۲۲ آذر ۹۸ کارگران ناحیه یک و دو شهرداری میاندوآب در اعتراض به نپرداختن حقوق معوقه و بیمه‌شان در مقابل «مصلی» این شهر تجمع کردند.

قیام

 

 

تصویری جدید از هفتم  شهید قیام حسین لرستانی 

 

جمعی زیادی از مردم اندیمشک وکوی لور  روز پنجشنبه ۲۱ آذر ۹۸ به مناسبت هفتم شهید قیام حسین لرستانی (عبدالله ) برسر مزار او حاضر شدند و مراسم با شکوهی برگزار کردند .

عده ای از جوانان روی ماشینها حلقه های گل گذاشته و تقدیم مزار این شهید کردند .

 عبدالله لرستانی در روز ۱۲آذر در جریان درگیریهای با وحوش رژیم به شهادت رسید.

قیام

 

 

ضرب و شتم یک دستفروش توسط وحوش شهرداری و نیروی انتظامی در تبریز 

 

روز پنجشنبه ۲۱ آذر ۹۸ ماموران وحشی شهرداری رژیم در تبریز بساط محقر دو میوه‌فروش که با وانت‌های خودشان مشغول کسب و کار برای تامین خود و خانواده‌شان بودند را مورد تهاجم قرار دادند. آنها راننده وانت نیسان را با تحقیر و توهین از ماشین پایین کشیده و نیسان او را یک سرهنگ نیروی سرکوبگر انتظامی با خودش برد.

سپس سراغ یک میوه‌فروش با وانت سفید رفتند و دو نفری او را مورد ضرب و شتم قرار دادند. میوه‌فروش مظلوم فریاد می زد. اما صدایش بجایی نمی رسید.

وقتی مامور شهرداری و مامور سرکوبگر انتظامی متوجه شدند که فیلمبردار دارد از آن صحنه فیلم می گیرد، به سمت وی دویدند تا او را دستگیر کنند. اما فیلمبردار موفق شد بعد از تهیه فیلم صحنه را ترک کند.

تجمع اعتراضی پرسنل دانشگاه آزاد تهران

 

صبح شنبه۲۳آذر ۹۸پرسنل دانشگاه آزاد تهران، در اعتراض به کسر کردن یک میلیون تومان از حقوق‌شان توسط رژیم، در محوطه دانشگاه تجمع کرده و با سر دادن شعار خواستار حقوق‌شان شدند. تجمع‌کنندگان می‌گفتند تا برگرداندن حقوق‌شان [که بدون اطلاع آنها از جیب‌شان توسط رژیم برداشته شده است] کوتاه نمی‌آیند. آنها شعار می‌دادند:

ما منتظر حقوق‌مون هستیم هیچ جا نمیریم همین جا هستیم.

 

کشف پیکر یکی از شهدای قیام در رود کارون 

کلیپی که در فضای مجازی منتشر شده است که پیکر یکی از شهدای قیام در اهواز  را نشان می دهد که در جریان قیام آبانماه به کارون انداخته شده است و عوامل رژیم در حال انتقال وی هستند

در جریان قیام آبانماه ۹۸   وحوش خامنه‌ای جوانان قیام‌آفرین را پس از قتل در رودخانه‌ها و سدها انداخته اند و یا با انداختن در رودخانه ها و سدها آنها را کشته اند.

قیام

 

سر تیتر خبرهای مهم این ساعت

  • بیانیهٔ‌ مایک پمپئو:‌ ما به استفاده از همه ابزارهای در دسترس برای مقابله با تهدید حزب‌الله برای ثبات لبنان و خاورمیانه ادامه می‌دهیم
  • برایان هوک: ما تفاوتی بین رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن نمی‌شناسیم. اگر تهاجمی توسط نیروهای نیابتی علیه ما صورت گیرد، رژیم ایران را مورد حسابرسی قرار می‌دهیم
  • نیکی هیلی نمایندهٔ پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد: رفتار بی‌ثبات کنندهٔ رژیم تندرو ایران، حمایت از تروریسم و نقض قطعنامه‌های متعدد سازمان ملل ‌متحد نه‌تنها خاورمیانه بلکه کل جهان را تهدید می‌کند. من این تهدید را به‌صورت دست اول در سازمان ملل ‌متحد دیدم
  • جیمز فیلیپس کارشناس ارشد بنیاد هر‌یتیج در واشنگتن: بر اساس قطعات موشکی ارسال شده برای شبه‌نظامیان حوثی که توسط آمریکا کشف شده، دخالت‌های گسترده این رژیم در یمن را نمایان می‌سازد
  • جیمز فیلیپس: این مدرک دیگری است که نشان می‌دهد رژیم ایران به نقض قطعنامه‌های شورای امنیت ادامه می‌دهد
  • مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا: رژیم ایران به‌دخالت شرورانهٔ خود با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کنندهٔ گسترده در سراسر خاورمیانه ادامه می‌دهد

 

 

مطالب مرتبط:

وحشت خامنه‌ای و رژیم از خشم مردم و انزجار بین‌المللی از جنایت علیه بشریت و شمار شهیدان قیام

فعالیت کانون‌های شورشی و هواداران مجاهدین در شهرهای ایران-۲۲آذر ۹۸

انتشار اسامی ۲۵تن دیگر از شهیدان قیام سراسری مردم ایران