728 x 90

افزایش ۳.۵برابری قربانیان کرونا در تهران

کرونا در ایران
کرونا در ایران

محسن هاشمی، رئیس شورای قلابی شهر تهران در جلسه علنی این به‌اصطلاح شورا که امروز سه‌شنبه ۱۷ تیرماه برگزار شد گفت: «روز گذشته ۷۰نفر دفنی ناشی از ویروس کرونا در بهشت زهرا داشتیم و آمار‌ها رشد کرده است، زیرا این عدد تا ۱۹نفر کاهش پیدا کرده بود، اما دیروز به ۷۰نفر افزایش پیدا کرد».
وی در واکنش به تعطیلی کرج و برخی از مشاغل پر خطر با توجه به افزایش ابتلا شهروندان به کرونا گفت: «دیروز شنیدم که کرج را به‌دلیل افزایش ابتلا به کرونا می‌خواهند تعطیل کنند و درباره تهران اظهارنظر نمی‌کنم».

شایان ذکر است که ۳.۵برابر شدن آمار بخشی از واقعیتی است که در حال وقوع است و هم‌چنان سرکردگان رژیم از ارائه آمار کامل جان‌باختگان خودداری می‌کنند.

خاطرنشان می‌شود مردانی عضو کمیته کرونا گفت: «تعداد مبتلایان و حتی قربانیان کرونا در ایران بیشتر از آمار منتشر شده است، چون همه کسانی که به‌علت کرونا می‌میرند به بیمارستان نمی‌رسند. هم‌چنین خیلی از تست‌های تشخیص، موارد دقیق کرونا را مشخص نمی‌کنند»(ایسنا ۱۶تیر).

در تهران، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا در رابطه با افزایش جان‌باختگان گفت: «اعداد و ارقامی که شاهدیم در۷۵روز گذشته بی‌سابقه است و اگر رعایت نشود تهران به شرایط سخت باز خواهد گشت… آرامستانهای سراسر کشور شرایط خاصی دارند و اعداد و ارقامی که در تهران وجود دارد، قابل قیاس با کل کشور نیست»(خبرگزاری نیروی قدس ۱۶تیر).

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره وضعیت بیمارستانهای کشور به‌ویژه شهر تهران گفت: «در هفته‌های اخیر به‌ویژه از تیرماه در تهران شیوع بیماری کووید۱۹ رو به افزایش است… نسبت به روزهای اول تیرماه به‌صورت روزانه تعداد بیشتری مراجعه کننده داریم… . . ما همواره با محدودیت در زمینه تخت‌های بستری روبه‌رو بوده‌ایم»(ایلنا ۱۶تیر).

معاون وزارت بهداشت رژیم از احتمال بازگشت برخی محدودیتهای کرونایی به تهران در پی افزایش مبتلایان در روزهای اخیر خبر داد (خبرگزاری موج ۱۶تیر).

در همدان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «تعداد بیماران دارای علائم حاد تنفسی که بستری هستند سه برابر شده و اگر چهار برابر شود توان کنترل بیماری را به‌علت کمبود دستگاه اکسیژن ساز از دست می‌دهیم . بیمارستانهای زیر مجموعه علوم پزشکی همدان دارای سه هزار و ۲۰۰تخت است… اگر پنج درصد شهرستان ۷۰۰هزار نفری همدان به این ویروس مبتلا شوند نیاز به ۳۵هزار تخت است… چنان‌چه ۱۰ تا ۲۰درصد به بیماران کنونی اضافه شود مجبوریم آنها را در راهرو بیمارستانها پذیرش و بستری کنیم»(ایرنا ۱۶تیر).

دکتر پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: «در حال حاضر در این بیمارستان تخت خالی برای بیماران کرونایی موجود نیست. طبیعی است که با زیاد شدن تعداد بیماران، تعداد تخت‌های بیمارستان کفاف نمی‌دهد».

در خوزستان فضیحت اصرار رژیم بر انداختن تقصیر موج شدید کرونا بر دوش مردم، صدای مجری تلویزیون آخوندها را هم در آورد.

وی گفت: «عدم رعایتها و شیوع بالا را نمی‌شود روی دوش مردم گذاشت الآن یک‌سوم مبتلایان مختص استان خوزستان هست. ماسک در تهران ۵۰۰تومان ارائه می‌شود ولی در خوزستان و در شهر اهواز شما کمتر از ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰تومان پیدا نمی‌کنید».

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز دوشنبه ۱۶تیر۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در۳۴۲شهر ایران بیش از۶۶هزار و ۴۰۰نفر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۹۴۵نفر، در آذربایجان غربی به۱۸۸۰نفر، در البرز به ۲۰۶۵نفر، در اردبیل به ۷۱۶نفر، در اصفهان به ۳۲۵۵نفر، در ایلام به ۴۷۰نفر، در بوشهر به ۶۷۰نفر، در خراسان رضوی به۴۶۹۰نفر، در خوزستان به ۵۰۷۵نفر، در کرمانشاه به ۱۶۹۰نفر، در مرکزی به ۶۷۵نفر و در همدان به ۱۴۸۵نفر رسیده است.