728 x 90

افزایش آمار مبتلایان و قربانیان کرونا همزمان با شیوع گسترده آنفلانزا و سرماخورگی فصلی در آلبانی

کرونا در آلبانی
کرونا در آلبانی

در حالیکه طی روزهای اخیر آمار مبتلایان و قربانیان همه‌گیری کرونا همزمان با شیوع گسترده آنفلانزا و سرماخورگی فصلی افزایش یافته است. باز گشایی سومین بخش از بیمارستان کووید شماره ۳ در تیرانا اعلام شد و خبرها حاکی از افتتاح بیمارستان شماره ۴ کووید طی یک هفته است.

پس از این نیز چندین بیمارستان منطقه‌یی برای درمان بیماران کرونایی افتتاح خواهد شد. (آلبانین دیلی نیوز۲آذر)

وزارت بهداشت آلبانی روز شنبه اول آذر اعلام کرد طی ۲۴ساعت گذشته با انجام ۲۴۷۰ آزمایش کرونا ۷۳۷مورد از ابتلا جدید به ویروس کرونا شناسایی شد و طی همین مدت ۱۳نفر از بیماران کرونایی در شهرهای تیرانا، جیروکاسترا (Gjirokastra)، فی یری (Fieri)، لژا (Lezha) و اشکودرا (Shkodra) جانباختند. جان‌باختگان بین ۵۴ تا ۸۲سال سن داشتند.

از زمان شیوع همه‌گیری کرونا در آلبانی۳۲۱۹۶ نفر مبتلا شناسایی شده‌اند و ۶۸۵نفر جان خود را از دست داده‌اند. (تاپ چنل ۱ آذر)

باشکیم کوپلیکو معاون سابق نخست‌وزیر و وزیر سابق کشور آلبانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت. وی در بیمارستانی در دورس بستری بود .

باشکیم کوپلیکو بین سالهای ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵ معاون نخست‌وزیر آلبانی بود. وی از سال۱۹۹۱ تا ۹۷ عضو پارلمان این کشور بود و از سال۹۶ تا۹۷ رئیس کمیته اقتصاد پارلمان آلبانی شد. وی هم‌چنین در روزنامه‌های مختلف مقاله می‌نوشت. (تاپ چنل آلبانی ۲آذر)