728 x 90

افتضاح دروغ‌گویی پاسدار اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم در کنفرانس مطبوعاتی با مدیر کل آژانس و تکذیب آن توسط گروسی

پاسدار اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم
پاسدار اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم

دروغ‌گویی پاسدار اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم و سپس تکذیب آن توسط گروسی به یک فضیحت برای رژیم تبدیل شد.

پاسدار اسلامی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رافائل گروسی در یک جعل آشکار مدعی شد مدیر کل آژانس چندین بار گفته که هیچ انحرافی در برنامه‌های هسته‌یی رژیم مشاهده نکرده است. (تلویزیون رژیم ۲آذر)

 

پاسدار اسلامی: مطلب مهمی را که آقای گروسی امروز باز چندین بار در گفتگوی خودشان و در ملاقات بیان کردند این است که هیچ انحرافی در برنامه‌های هسته‌یی ایران مشاهده نکردند و ایران طبق معاهدات و طبق ضوابط فعالیت‌های هسته‌یی‌اش در حال انجام است (تلویزیون شبکه خبر رژیم ۲ آذر).

رافائل گروسی در کنفرانس خبری خود پس از بازگشت از ایران ادعای اسلامی را تکذیب کرد و گفت: اصلاً در این مورد این مسأله با مقامات رژیم ایران صحبتی نداشته است.

 

هم‌چنین برخی از رسانه‌های حکومتی روی فضیحت دروغ‌گویی پاسدار اسلامی در حضور گروسی و انعکاس آن در چهره گروسی، انگشت گذاشتند و پس از کنفرانس مطبوعاتی مشترک پاسدار اسلامی و رافائل گروسی با چاپ عکسهایی تحت عنوان «زبان بدن» گروسی در واکنش با صحبت‌های اسلامی، دروغ پاسدار اسلامی را که گروسی چندین بار گفته هیچ انحرافی در برنامه هسته‌یی مشاهده نکرده‌، منعکس کردند (سایت برترینها رژیم ۳ آذر).

 

روزنامه حکومتی جهان صنعت در این باره نوشت: رافائل گروسی بعد از این سفر برخلاف اظهارات اسلامی که از توافق درباره گفتگو خبر داده بود، از بی‌نتیجه ماندن گفت و گوها گفته است. طبیعتاً در گزارش خود نیز همین را لحاظ کرده و می‌گوید با جمهوری اسلامی در بحث ترتیبات نظارتی مشمول بر فعال کردن دوربین‌ها توافق نکرده است (روزنامه جهان صنعت رژیم ۳ آذر).

 

در همین حال رسانه‌ها و کارشناسان حکومتی پیامدهای شکست مذاکرات گروسی در تهران را برای تمامیت نظام پرخطر دانستند و یک کارشناس به نظام ولایت توصیه کرده که بهتر است نیش زهرآگین وین را نوش جان کند.

روزنامه حکومتی آرمان به‌نقل از وی نوشت: ظهور مکرر موج‌های اعتراض و آشوب و تغییرات شدید اقلیمی، توافق و رفع تحریم برای مقابله با دامنه و پیامدهای آشوب‌ها و تغییرات اقلیمی را ضرورتی حیاتی ساخته است. باید سیاست مذاکره و توافق هم‌چنان در دستورکار اصلی (نظام) باشد، حتی اگر نیش زهرآگین وین را نیز نوش جان کند (روزنامه آرمان رژیم ۴ آذر).

 

ساداتیان، سفیر سابق رژیم در انگلستان گفت: بعید می‌دانم که اگر آژانس گزارش منفی بدهد و پرونده را به شورای امنیت احاله کند، چین و روسیه دست به وتو بزنند. آنها در آن مرحله با وجود اظهارات مثبتی که دارند، کمکی به ما نخواهند کرد.

وی افزود: این‌که شورای حکام منتظر مشاهده نتیجه مذاکرات برجامی پیش رو بماند بعید است. گروسی قبل از این مذاکرات اتمی (هشتم آذر) به تهران آمد چون عجله داشت که نتیجه سفر خود را به اجلاس شورای حکام برساند... شواهد عمدتاً ما را به سوی سناریو بدبینانه یعنی صدور قطعنامه و رسیدن کار به شورای امنیت می‌برد (روزنامه جهان صنعت رژیم ۴ آ‌ذر).

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات