728 x 90

اعلام حمایت از اعتصاب رانندگان کامیون در سراسر ایران

اعتصاب رانندگان کامیون
اعتصاب رانندگان کامیون

مهندسان عمران و معماری تهران در یک بیانیه از اعتصاب سراسری کامیونداران حمایت کردند. در قسمتی از این بیانیه‌ آمده است:‌

در روزگاری که آرامش و رفاه از کشورمان رخت بر بسته است و فقر و اختلاس بیداد می‌کند، ما جمعی از مهندسان عمران و معماری تهران حمایت خود را از اعتصاب کامیونداران با شرف در سرتاسر ایران اعلام نموده و خواهان رسیدن آنان به حقوق برحقشان هستیم و بر همت و غیرتشان درود می‌فرستیم.

 

جمعی از بازنشستگان استان گلستان از اعتصاب رانندگان کامیون حمایت کردند. در قسمتی از این بیانیه آمده است:‌

هر چند رژیم ددمنش سعی در سرکوب اعتصاب رانندگان کامیون دارد ولی با اتحاد و همدلی و مقاومت رانندگان و کامیونداران شجاع نه تنها راه به جایی نبرده بلکه در حال عقب‌نشینی است.

 

حمایت زندانیان سیاسی از رانندگان کامیون

زندانیان سیاسی تبعیدی در زندان مرکزی اردبیل ۸خرداد ۹۷طی پیامی از اعتصاب رانندگان کامیون در شهرهای مختلف میهن حمایت کردند.

 

در این پیام آمده است:‌

در این روزهای پرتلاطم خبرهای زیادی از اعتصاب و اعتراض مردم به جان آمده در همه شهرها به گوش ما می‌رسد. ۴۰سال است که ملت بزرگ ایران؛ اسیر حاکمیتی سراسر فساد؛ تباهی؛ چپاول هستند.

صبر و طاقت مردم ما از اینهمه فساد؛ بی‌عدالتی و گرسنگی به‌سر آمده است. از اهواز تا کازرون؛ از کارگران نیشکر هفت‌تپه تا کارگران هپکوی اراک و حالا کامیونداران سراسر کشور که همگی با هم؛ همراه و همصدا دست به اعتصاب زدند. درود بر شجاعت؛ اتحاد و یکپارچگی این مردان که چشم و چراغ جاده‌های ایران هستند.

 

هشت روز تمام است که کامیونداران بر سر مطالبات حقه‌شان ایستاده‌اند. مگر کامیونداران؛ رانندگان اتوبوسها؛ کارگران نیشکر هفت‌تپه و هپکو؛ غارت‌شدگان و تمامی مردم ایران چه می‌خواهند؟ بجز حقوق حقه خود که توسط عمال حکومتی به تاراج می‌رود؟

 

ما زندانیان سیاسی تبعیدی در زندان مرکزی اردبیل از اعتصاب و اعتراض کامیونداران که بر بی‌عدالتی و ظلم شورش کرده‌اند؛ حمایت می‌کنیم. ما را همراه و کنار خود بدانید. به اعتصاب و اعتراض خود ادامه بدهید. هیچکس نمی‌تواند در مقابل ما وقتی دستان ما در دست یکدیگر است؛ ایستادگی کند. ما هم شعار مردم ایران را تکرار می‌کنیم که نترسید نترسید ما همه با هم هستیم.

 

همین دو روز پیش بود که از اعتراض همشهریان بلوچمان در زاهدان اطلاع پیدا کردیم. دانشجویان زاهدان از توهین به مذهب و قومیت ما به خشم آمده و صدای اعتراضشان را بلند کردند. درود بر آنان و بر مردم بلوچ. تا کی شاهد تحقیر؛ توهین و ضایع کردن اولیه‌ترین حقوقمان باشیم؛ تا کی شاهد جانباختن جوانان بلوچ با شلیک گلوله مأموران وابسته به این حاکمیت باشیم؟ تا کی گرسنگی و فقر؛ تا کی بی‌عدالتی و قتل و کشتار؟

 

پیام ما به مردم به جان آمده سیستان و بلوچستان این است که سکوت جایز نیست. صدایتان را به صدای مردم به جان آمده در شهرهای دیگر پیوند بزنید. مردم ایران در همه استانها و شهرها فقط یک خواسته و فریاد دارند: مرگ بر دیکتاتور – زنده باد آزادی

 

اطمینان داشته باشید که پیروزی از آن مردمی است که برای آن به میدان می‌شتابند و هزینه آن را با جان و دل می‌دهند.

 

مطالب مرتبط

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f4a46797-1a51-4cd9-8bd4-e7372fec82b5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات