728 x 90

اعدام ۶زندانی در روز پنجشنبه، ۴۱ اعدام در ۱۱روز گذشته و ۱۴۶ اعدام در ماه گذشته میلادی

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعدام ۶زندانی در روز پنجشنبه، ۴۱ اعدام در ۱۱روز گذشته و ۱۴۶ اعدام در ماه گذشته میلادی

 

طرح خامنه‌ای برای مقابله با خشم و اعتراض مردم از طریق اعدام زندانیان هر روز ابعاد گسترده‌تری پیدا می‌کند. دژخیمان خامنه‌ای پنجشنبه ۱۱خرداد شش زندانی را در زندانهای کهنوج، کاشان و اصفهان به‌دار آویختند. دو هموطن بلوچ آریا پرویزی و اشکان سهرابی در زندان کهنوج، رسول شیخ آرپناهی و نعمت ارزانی در زندان کاشان و عقیل عرب و یک زندانی دیگر در زندان دستگرد اصفهان اعدام شدند. طبق گزارشات روز ۳خرداد نیز دو زندانی به‌نام‌های علی محمد زراعت و اسماعیل نصیری در شیراز اعدام شدند. به این ترتیب شمار اعدام شدگان ۱۱روز اول خرداد به ۴۱تن می‌رسد. اعدامهای ثبت شده در ماه می‌۲۰۲۳ نیز دست کم به ۱۴۶زندانی می‌رسد.

 

در بحبوحه اعدامهای جنایتکارانه و انزجار داخلی و بین‌المللی علیه این اعدامها، رژیم آخوندی برای فریب جامعه جهانی، یک نمایش رسوا برای بازدید از زندان زنان ترتیب داد و خبرگزاری قضاییه جلادان اعلام کرد: «سفرای ۲۸کشور و نمایندگان سازمانهای بین‌المللی از ندامتگاه زنان تهران بازدید کردند سفرا و دیپلمات‌های ۲۸کشور و نمایندگان سازمانهای بین‌المللی در قالب هیاتی ۳۶نفره در ندامتگاه زنان تهران حضور یافته و از بخش‌های مختلف آن بازدید کردند» (میزان ۱۱خرداد). . این خبرگزاری اسامی کشورهای شرکت‌کننده در این بازدید را اعلام نکرد زیرا باید از ناقضان شناخته شده حقوق‌بشر باشند که در سازمان ملل به قطعنامه‌های محکومیت جنایات رژیم آخوندی، به نفع رژیم و علیه مردم ایران رأی می‌دهند.

غریب آبادی معاون قضاییه آخوندها با وقاحت و لودگی گفت: «انتخاب ندامتگاه زنان از این جهت بود که میهمانان خارجی از نزدیک خدمات و تسهیلات متنوع و بی‌شائبه به زندانیان زن را ببینند و برداشت صحیح از اصول زندانبانی اسلامی را دریافت کنند»... اما فاشیسم دینی با این صحنه‌سازیها نمی‌تواند توحش و درنده خویی قرون‌وسطایی خود علیه زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی و زنان زندانی را لاپوشانی کند.

مقاومت ایران که ۴۴سال است، نقض حقوق‌بشر و شکنجه‌های ضدانسانی و صحنه‌سازیهای رژیم در زندانها را افشا کرده، بار دیگر خواهان بازدید هیأت تحقیق مستقل ملل متحد از زندانها و شکنجه‌گاههای رژیم آخوندی و دیدار با زندانیان به‌ویژه زنان و زندانیان سیاسی با حضور نمایندگان مقاومت ایران می‌باشد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۲خرداد ۱۴۰۲ (۲ ژوئن ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a15fb669-b652-430a-ba9b-b1d3e9cb7bcb"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات