728 x 90

اعتصاب عمومی و برافروختن آتش و مسدود کردن خیابان‌ها و جاده‌ها توسط جوانان شورشگر بلوچ

اطلاعیه شورای ملی مقاومت
اطلاعیه شورای ملی مقاومت

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعتصاب عمومی و برافروختن آتش و مسدود کردن خیابان‌ها و جاده‌ها توسط جوانان شورشگر بلوج

در زاهدان، چابهار، سراوان، دشتیاری، سفیدابه نیمروز و... در سالگرد جمعه خونین زاهدان

امروز شنبه ۸مهر در سالگرد جمعه خونین زاهدان، کسبه و بازاریان در زاهدان، چابهار، سراوان، دشتیاری، سفیدابه نیمروز و... دست به اعتصاب زدند. بازار مشترک در زاهدان به‌طور کامل تعطیل بود. همزمان جوانان دلیر بلوچ شب گذشته و امروز در مناطق مختلف زاهدان با روشن کردن آتش و بستن راهها خاطره شهیدان ۸مهر پارسال را گرامی داشتند.

نیروهای سرکوبگر رژیم که در وحشت از خیزش مردم، در شهرهای سیستان و بلوچستان گسترش یافته‌اند، امروز در بازار بزرگ زاهدان در چهارراه رسولی مستقر شدند و چند منطقه از جمله شیر آباد را محاصره نموده و با یورش به خانه‌های مردم تعدادی از جوانان را دستگیر کردند. هلیکوپترهای نظامی برفراز زاهدان به پرواز درآمدند.

شب گذشته و بامداد امروز جوانان دلیر بلوچ در مناطق مختلف شهر زاهدان با ایجاد راهبندان و با آتش دست به اعتراض زدند. جوانان شیر آباد زاهدان با آتش زدن لاستیک جاده‌ها را به کنترل خود درآوردند. بزرگراه زاهدان – خاش، محور ترانزیتی سرباز- چابهار، جاده ایرانشهر به سرباز و جاده سرباز – کیشکور با آتش بسته شد.

روز گذشته زنان دلاور بلوچ با تجمع و با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای ظالم» و «مرگ بر دیکتاتور» در خیزش مردم زاهدان شرکت کردند. در همین روز جوانان شورشگر زاهدان در نقاط مختلف شهر پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها از جمله نوشته شده بود: «زاهدان خونین هرگز ننگ سلطنت و ولایت را نخواهد پذیرفت»، «جمعه خونین زاهدان تکرار جنایتهای شاه و شیخ»، «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر» و «فریاد بلوچستان قهرمان: نه سطلنت نه رهبری دموکراسی برابری».

در تهاجم وحشیانه نیروهای سرکوبگر به تظاهرات روز گذشته در زاهدان دهها تن از جمله شماری از کودکان مجروح شدند. نیروهای سرکوبگر روز جمعه و در حمله‌های شبانه به دستگیرهای گسترده در شهرهای زاهدان، خاش، راسک، تفتان، شوران و میرجاوه مبادرت کردند. در زاهدان بسیاری از دستگیر شدگان از مناطق کریم آباد، شیر آباد، مدرس، کشاورز، خیام، خرمشهر، کوثر و بعثت هستند.

به‌رغم این‌که رژیم مدعی شده است که سالگرد کشتار ۸مهر آرام برگزار شد خبرگزاری نیروی قدس اذعان کرد «فقط تعدادی از نیروهای امنیتی در خیابان خیام مستقر‌ند... . عده‌یی قلیل اقدام به تجمع و سنگ‌اندازی به سمت نیروهای امنیتی کردند... . که مأموران امنیتی نیز با تیراندازی هوایی و پرتاب گاز اشک‌آور صحنه را مدیریت کردند... . جوانان در برخی نقاط حاشیه شهر که اصلاً محل تردد و شریان اصلی نیست اقدام به روشن کردن لاستیک کرده بودند که با حضور پلیس سریعاً متفرق شدند (تسنیم ۷مهر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۸ مهر ۱۴۰۲ (۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9385a91e-b89a-4cdf-9bb4-d31f7900a1ad"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات