728 x 90

اعتصاب رانندگان کامیون در هشتمین روز / تهدید اعدام مانع اعتصاب نشد + فیلم و عکس

امروز یکشنبه هشتم مهرماه اعتصاب کامیون‌داران هشتمین روز خود را در شهرهای تهران، اردبیل، مشکات، فولادشهر، مبارکه، مهرشهر کرج، تبریز، شهرکرد، قوچان،‌ نیشابور، زنجان، نقده، کنگاور، لوشان، بروجرد، نکا، ساری، بندرعباس، ملایر، صالح آباد همدان سپری می‌کند.

در نکا کامیون‌داران همراه با بوق زدن ممتد رژه رفتند.

اعتصاب کامیون‌داران تا کنون ۲۵۸شهر از ۳۱استان پیش رفته و ادامه یافته است.

 

کمربندی شیراز - هشتمین روز اعتصاب کامیونداران ۸مهر۹۷

پایانه زنجان - اعتصاب کامیونداران - هشتمین  روز ۸مهر۹۷

روز شنبه ۷مهر۹۷ کامیون‌داران اعتصابی نیشابور مأموران سپاه را که با خودرو برای تهدید رانندگان آمده بودند، فراری دادند. رانندگان کاری کردند که مأموران سپاه با خفت و خواری محل را ترک کردند.

 

اعتصاب کامیونداران در ساری و دورود - ۸مهر۹۷

اعتصاب کامیونداران - شهر پیربکران ۸مهر۹۷

 

شکست تهدید دادستانهای خامنه‌ای

روز شنبه ۷مهر۹۷ خامنه‌ای، سردژخیم منتظری، دادستان کل رژیم را به صحنه فرستاد تا اعتصابگران را به اعدام تهدید کند. آخوند منتظری گفت: «طبق اطلاعاتی که ما داریم در برخی از راهها بعضی از شهرستانها عناصری هستند که تحریک می‌کنند بعضی از کامیوندارها را یا احیانا سر راه آنها را می‌گیرند و مشکلاتی برای آنها ایجاد می‌کنند اینها مشمول مقررات و حکم قطاع طریق [راهزنی] خواهند بود و مجازات قطاع طریق طبق قانون بسیار شدید هست گاهی منجر به مجازات اعدام هم خواهد شد» (تلویزیون حکومتی شبکه خبر- ۷مهر).

همزمان علی القاصی‌مهر، رئیس کل دادگستری استان فارس اعتصابگران را متهم به «افساد فی الارض» کرد و سرتیپ پاسدار محمد شرفی از سرکردگان نیروی انتظامی معترضان را به‌شدت عمل تهدید کرد (تلویزیون حکومتی- ۷مهر).

این در حالی است که دو روز پیش از آن، مدیرکل حمل ‌و نقل استان فارس اعتصاب رانندگان کامیون را شایعه خوانده و گفته بود: ‌چند روزی است که شایعه‌یی با عنوان اعتصاب رانندگان کامیون در رسانه‌ها و فضای مجازی پیچیده است. این سوءاستفاده معاندان از نیازهای رانندگان کامیون برای به بحران رساندن کشور دیگر بر هر ایرانی مشخص است (فارس، خبرگزاری سپاه پاسداران -۵مهر).

پاسدار سرهنگ کاووس محمدی از معاونان نیروی انتظامی استان فارس نیز اعتصابگران را مخلان نظم توصیف کرد و گفت: «در پی اقدام هنجارشکنانه بعضی از این افراد در جاده‌های فارس... مأموران پس از گشت‌زنی‌های محسوس و نامحسوس، ۲۲نفر از اراذل و اوباش و برهم زنندگان نظم و امنیت در جاده‌ها را دستگیر کردند و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی و از آن طریق روانه زندان شدند. پلیس با حساسیت و هوشیاری با کوچکترین عوامل ناامنی با همآهنگی دستگاه قضایی برخورد خواهد کرد و روند مقابله با مخلان نظم و امنیت در جاده‌ها و محورهای مو اصلاتی استان فارس به‌صورت روزانه تداوم خواهد داشت. پلیس تمام جاده‌های این استان را به‌صورت محسوس و نامحسوس تحت نظارت و کنترل دارد و قاطعانه با تمام مخلان نظم و امنیت در این محورها برخورد می‌کند»(خبرگزاری حکومتی ایرنا-۴مهر).

 

فراخوان مریم رجوی برای حمایت از رانندگان اعتصابی

خانم مریم رجوی، با درود به اعتصابگران در سراسر ایران تهدیدهای رذیلانه آخوندها علیه رانندگان شریف و زحمتکش را نشان‌دهنده بحران فزاینده رژیم آخوندی توصیف کرد و گفت آخوندهای حاکم بزرگترین قطاع الطریق تاریخ ایران هستند که نه می‌خواهند و نه می‌توانند به‌ درخواستهای برحق رانندگان اعتصابی‌ پاسخ دهند. وی تمامی مراجع مدافع حقوق‌بشر را به اقدام برای آزادی دستگیر شدگان فراخواند و از عموم مردم به‌ویژه جوانان خواست به حمایت از اعتصابگران بشتابند. وی افزود: تحقق این خواستها تنها با استقرار دموکراسی و حاکمیت مردم امکانپذیر است. رژیمی که زحمتکشان را به‌خاطر اعتصاب تهدید به اعدام می‌کند، باید از جامعه جهانی طرد شود.