728 x 90

استیونسون: ایران در لبه فوران آتشفشان سیاسی

استراون استیونسون
استراون استیونسون

استراون استیونسون هماهنگ‌کننده «کارزار برای تغییر در ایران» طی مقاله‌یی که در ‌یونایتدپرس بین‌المللی درج شده نوشت:‌ «آنها که فورانهای تماشایی آتشفشان هاوایی در ژوئن را تماشا کردند. پیامدهای آن شامل زلزله‌ها و انفجارهای مابعد آن و سیلی از مواد مذاب که سرازیر شد را دیده‌اند. پدیده ژئوپلیتیک مشابهات زیادی با وضعیت آتشفشان سیاسی در ایران دارد که در آن قیام و پس لرزه‌های مکرر آن و اعتراضات، نشانِ روشنی از یک فوران سنگین است که مطمئناً اتفاق می‌افتد و این رژیم فاسدِ فاشیست را جارو خواهد کرد...

 

سرکوب بیرحمانه قیام توسط سپاه پاسداران و نفرت عمومی 

البته آخوندها با فرستادن گشتاپوی خود یعنی سپاه دهها نفر را در قیامهای اخیر به گلوله بسته‌اند و بیش از ۸۰۰۰نفر را دستگیر کردند که ۱۴نفرشان در زندان زیر شکنجه جان باختند.

اما سرکوب بیرحمانه تنها نفرت عمومی از این رژیم را عمیق‌تر کرده و عزم آنها را برای سرنگون کردن نهایی این رژیم جزم‌تر کرده است.

یک نمونه وحشتناک از رویکرد این رژیم قرون وسطایی به آنچه آن را عدالت می‌خواند را می‌توان در مورد محمد ثلاث دید که در ۱۸ژوئن به‌دار آویخته شد...

با وجود اعتراضات علیه رژیم نسبت به بیگناهی او و کارزار سنگینی توسط عفو بین‌الملل، رژیم او را ماه گذشته از یک جراثقال به‌دار آویخت و جسدش را صدها مایل از تهران دور کرد و در قبرستانی مخفی دفن کرد تا خانواده‌اش نتوانند علائم شکنجه روی جسد او را ببینند...زمان آن است که اتحادیه اروپا این شقاوت را محکوم کند... من به‌عنوان نماینده سابق پارلمان اروپا وقتی می‌بینم اتحادیه اروپا تأکید بیشتری روی تجارت با رژیم ایران دارد تا روی حقوق‌بشر شرم می‌کنم. مردم ایران توقع دارند اروپا در کنارشان بایستد...

 

ظهور نیروی قیامی جدید از قلب شهرهای رنجدیده

قیام اخیر نشان داد که یک نیروی جدید از قلب شهرهایی که در رنجی دیرین از دست این رژیم بوده‌اند ظهور یافته است، نیروی جدیدی که آماده است جانش را بخطر اندازد و برای کسب حقوقش مبارزه کند و برای آزادی و برابری بجنگد.

من بر این اعتقادم که این نیروی جدید ظرفیت سرنگونی رژیم تئوکراتیک را دارد.

جنبش اصلی اپوزیسیون دموکراتیک مجاهدین خلق ایران و مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران خواهان برقراری صلح و آزادی و دموکراسی، حقوق‌بشر، حقوق زنان، پایان دادن به شکنجه و مجازات اعدام و خاتمه دادن به تهدید اتمی و پایان دخالت در امور کشورهای دیگر است.حدود ۸۰میلیون ایرانی برای دیدن چنین روزی دعا می‌کنند.

 


استراون استیونسون: رژیم ایران پدر خوانده تروریسم در سراسر خاورمیانه و جهان

استراون استیونسون هماهنگ‌کننده «کارزار برای تغییر در ایران» مقاله‌یی در یونایتدپرس بین‌المللی با عنوان «ملاهای ایران دگمه اضطراب را فشار می‌دهند» درج کرد.

 

در این مقاله که روز۱۶خرداد ۹۷منتشر شده می‌خوانیم:

ارو پای کهنه اندیش تلاش می‌کند تا توافق هسته‌یی بی‌ثبات را حفظ کند، اما به‌نظر نمی‌رسد بعد از خروج آمریکا موفقیت محتمل باشد. کمپانیهای اروپا نمی‌خواهند با نقض تحریمها در معرض خشم وزارت‌خارجه آمریکا قرار گیرند.

اکنون در حالیکه دستورات جدید و دشوار آمریکا شروع به نیش زده کرده، رژیم ایران دگمه ترس و نگرانی را فشار می‌دهد. در اواخر هفته ظریف وزیر امور خارجه رژیم مصرانه از اتحادیه اروپا خواست در برابر آمریکا بایستد و "بابت ضررهای ایران غرامت بدهد". دخالت او سریعاً توسط خامنه‌ای ولی‌فقیه دنبال شد که اتحادیه اروپا را به‌خاطر این‌که کمتر از آنچه که انتظار می‌رود به حل مشکلات مربوطه می‌پردازد مورد سرزنش قرار داد و در مجموع برای بیرون کشیدن از توافق هسته‌یی تهدید کرد.

 

تهدید خامنه‌ای

خامنه‌ای برای تقویت تهدید خود دستور داد کار مرکز جدید مجمتع سانتریفوژها در سایت هسته‌یی نطنز شروع شود. این سایت و برنامه هسته‌یی فوق سری رژیم اولین بار توسط اپوزیسیون مجاهدین خلق ایران در اوت ۲۰۰۲افشا شد. در واقع خواسته مجاهدین خلق ایران تحریمهای بین‌المللی بود که سرانجام رژیم ایران را مجبور کرد توافق هسته‌یی را بپذیرد.

 

قیامهای سراسری در ایران

قیام های بزرگ در سراسر ایران که در اواخر دسامبر آغاز شد، در فواصل معین تا امروز هم‌چنان ادامه داشته است.

اعتصابات گسترده اخیر و اعتراضات رانندگان کامیون و کارمندان دولت تقریباً کشور را فلج کرده‌اند.

پاسخ این رژیم مذهبی یک سرکوب وحشیانه بوده است. صدها تن از معترضان در خیابانها کشته یا مجروح شده‌اند.

۸۰۰۰تن دستگیر شده‌اند و ۱۴تن از آنها در باز داشتگاه تا حد مرگ شکنجه شده‌اند.

 

استفاده گسترده از مجازات مرگ برای از بین بردن زندانیان، ایران را در جایگاه اول در سراسر جهان به‌عنوان یک دولت جلاد قرار داده است. با دار زدنهای گروهی که اغلب در انظار عمومی انجام می‌شود، بیش از نیمی از اعدام های ثبت شده در جهان اکنون در ایران صورت می‌گیرد.

 

استمالتگرها چشم خود را بر اعدامها در ایران می بندند

اما از آنجا که این استمالتگرها توسط فدریکا موگیرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و امنیتی هدایت می‌شوند این نکوهش‌ها در اروپا مورد توجه قرار نمی‌گیرد، و به دروغ ابراز امیداوری می‌کنند که "گفتگوهای سازنده" معاملات جدید تجاری را تضمین خواهد کرد، در حالیکه زندانیان سیاسی از طنابهای دار آویزان می‌شوند.

 

به نظر می‌رسد استمالتگرهای اصلی در اروپا به قراردادهای تجاری سودمند را مقدم بر حقوق بنیادی اساسی قرار می‌دهند.

اتحادیه اروپا باید با واقعیت روبه‌رو شود. فساد و وحشیگری مرگبار ملاها نمی‌گذارد که آنها مسیر خود را تغییر دهند.

آنها پدر خوانده تروریسم در سراسر خاورمیانه و جهان گسترده‌تر هستند و درندگان موقعیت خود را تغییر نمی‌دهند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/085a66a7-295a-469f-89a3-fcbbf6757363"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات