728 x 90

اعتصاب دانشگاه‌های ایران - دومین روز تجمع و اعتصاب دانشجویان دانشکده دندانپزشکی تبریز و چمران اهواز + توئیت خانم مریم رجوی

دومین روز تجمع و اعتصاب دانشجویان دانشکده دندانپزشکی تبریز
دومین روز تجمع و اعتصاب دانشجویان دانشکده دندانپزشکی تبریز

توئیت خانم مریم رجوی 

 

اعتصاب دانشجویان دانشکده دندانپزشکی تبریز (امروز سه‌شنبه ۵مهر) در اعتراض به بازداشت گسترده دانشجویان و در همبستگی با قیام سراسری وارد دومین روز خود شد.
در حالی که اعتراضات سراسری هم‌چنان ادامه دارد، دانشجویان چندین دانشگاه اعلام کرده‌اند که در اعتراض به برخوردهای سرکوبگرانه با دانشجویان، بازداشت دانشجویان معترض و هم‌چنین مجازی شدن آموزش، از شرکت در کلاس‌های درس خودداری می‌کنند.

 

-دومین روز تجمع و اعتصاب دانشجویان دانشکده دندانپزشکی تبریز


 امروز سه شنبه  ۵مهر پیوستن دانشجویان دانشگاه  چمران اهواز به قیام سراسری 

-امروز سه‌شنبه ۵ مهر پیوستن دانشجویان دانشگاه چمران اهواز به قیام سراسری

 

بیانیه شورای صنفی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در تحریم کلاس‌ها

باسلام
شورای صنفی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به نمایندگی از اکثریت دانشجویان این دانشکده اعلام می‌دارد که با توجه به؛

۱. اقدامات خارج از عرف پیش آمده از قبیل دستگیری غیرقانونی عده‌ای از هم‌دانشگاهی‌هایمان

۲. جایگزینی آموزش مجازی به جای آموزش حضوری که حق دانشجویان است و همچنین

۳. عدم مدیریت صحیح شرایط کنونی توسط دانشگاه، با شرایط پیش آمده مخالف است و بنا‌به‌درخواست اکثریت دانشجویان، کلاس‌های مجازی را تا زمان برطرف شدن موارد فوق به رسمیت نمی‌شناسد و از دانشجویان می‌خواهد که تا اطلاع ثانوی در این کلاس‌ها اعم از مجازی و کارورزی شرکت نکنند.

 

اعتصاب  اساتید  دانشگاه صنعتی شریف

در پی گسترش اعتراضات و قیام سراسری مردم ایران، شماری از اساتید دانشگاه صنعتی شریف در واکنش به بازداشت دانشجویان، دست به اعتصاب زدند.

 

بیانیه دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه دامغان در تحریم کلاس‌ها

دانشگاه سنگر توأمان علم و آزادی است‌. متاسفانه در سرزمین ما کسانی دوست دارند این نهاد حیات‌بخش به گورستانی ساکت و صامت تبدیل شود. مطلوب این عده، دانشجویی مطیع، منقاد، منفعل و ساکت است که نه بر جهل بشورد و نه بر ظلم بخروشد. بدین وسیله، ما جمعی از دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه دامغان اعلام می‌داریم که بنا به وظیفه‌‌ دانشگاهی خود، منطبق بر باورهایی که انسانیت و اخلاق از آن سرچشمه می‌گیرد و به رسمیت شناختن اعتراض مردم سرزمینمان بر علیه این ظلم بی‌پایان، تا اطلاع ثانوی از شرکت در کلاس‌های آموزش مجازی خودداری کرده و از شما اساتید شریف و دردمند و دیگر دانشجویان دانشگاه نیز دعوت می‌کنیم که در این شرایط موجود قبول مسئولیت کرده و ضمن موضع‌گیری در برابر اتفاقات اخیر با دانشجویان همراه باشید و تا احقاق حقوق حقه‌ی دانشجویان و تضمین امنیت و حقوق دانشجویان سراسر کشور و برچیده شدن فضای امنیتی دانشگاه‌های سراسر کشور و رفع اختلال اینترنت و آزادی دانشجویان بازداشت‌شده به تحریم سراسری کلاس‌های درس بپیوندید.

 

اعتصاب شماری از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان

شورای صنفی دانشجویان کشور: چهارم مهرماه اعتصاب دانشجویان دانشکده عمران دانشگاه صنعتی اصفهان منجر به لغو شدن تمام کلاس‌های روز چهارم مهر شد. در ادامه اعتصاب دانشجویان از دانشکده عمران به سایر دانشکده‌ها گسترش یافت و حتی منجر به همراهی تعدادی از اساتید دانشگاه از دانشکده‌های مختلف گردید. اعتراضات در حالی انجام شد که حراست دانشگاه مانع گرفتن عکس و فیلم از تجمع دانشجویان بود.

 

بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه موسوم به رجایی تهران در حمایت از سایر دانشجویان 

بدین وسیله به اطلاع میرساند ما، جمعی از دانشجویان دانشگاه موسوم به رجایی تهران، با توجه به اتفاقات اخیر و دستگیری غیرقانونی و بدون تفهیم اتهام بسیاری از دانشجویان دانشگاه های دیگر (تهران، شریف، امیرکبیر، بهشتی...) که همچنان اخباری از ایشان موجود نیست، و همچنین بی‌برنامگی و توهین به دانشجویان مبنی بر نحوه تشکیل کلاس‌ها، تا اطلاع ثانوی از شرکت در کلاس‌ها خودداری خواهیم کرد. از دیگر دانشجویان و اساتید محترم دانشگاه نیز دعوت می کنیم که در شرایط موجود قبول مسئولیت کرده و همراه و در کنار ما باشند.

 

اطلاعیه شورای صنفی دانشگاه صنعتی امیرکبیر  از پیوستن خود به اعتراضات

همراه شو عزیز
تنها نمان به درد..

بدین وسیله شورای صنفی دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیوستن خود به اعتراضات مسالمت آمیز و منطقی دانشجویان گرامی را اعلام میدارد.

با توجه به بی اعتنایی و عدم پاسخگویی مدیریت و مسئولین دانشگاه به سوالات شورای صنفی مربوط به وقایع اخیر نظیر مسمومیت چند تن از دانشجویان توسط گازهای اشک‌آوری که در خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه پرتاب شدند، قرار گرفتن دانشجویی در آستانه تخلیه چشم صرفاً به‌دلیل حضور در کنار پنجره خوابگاه و برخورد گلوله پلاستیکی، هجوم مامورین لباس شخصی به خوابگاه دانشجویان و اتفاقات تلخی از این نظیر و همچنین تصمیم اعجاب برانگیز حضرات در مجازی کردن دانشگاه تا اطلاع ثانوی و محروم کردن دانشجویان از حقوق خود در حیطه استفاده از امکانات دانشگاه، 
بدینوسیله با نظر اجماع اکثریت دانشجویان دانشگاه به نشانه اعتراض به سکوت مسئولین دانشگاه اعلام میداریم که در این اعتراض مسالمت آمیز در کنار دوستانمان هستیم؛ 

از اساتید گرامی نیز خواهشمندیم که دانشجویان را درک کرده و از این کمپین حمایت کنند؛ قطعا هر کدام از ما دانشجویان به مانند فرزندان شما اساتید گرامی می‌باشیم.
به عنوان خط مقدم دفاع از حقوق دانشجویان، از شما اساتید گرامی خواهشمندیم که در وهله اول در کنار دانشجویان بایستید و در ثانی، اگر به هر دلیلی از انجام این کار معذورید حداقل در زمینه عدم ثبت غیبت با دانشجویان همکاری کنید.

این جنبش را سر بازایستادن نیست

دانشکده علوم پزشکی اصفهان به اعتصابات پیوست

در تداوم قیام ملی مردم ایران، دانشجویان آزادیخواه و هوشیار دانشکده علوم پزشکی اصفهان با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به جنایات رژیم متجاوز جمهوری اسلامی در مواجهه با مردم و آزادیخواهان ایران، اعلام اعتصاب کردند.

دانشگاه صنعتی همدان به اعتصابات پیوست

در تداوم قیام ملی مردم ایران، دانشجویان آزادیخواه و هوشیار دانشگاه صنعتی همدان با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به جنایات رژیم متجاوز جمهوری اسلامی در مواجهه با مردم و آزادیخواهان ایران، اعلام اعتصاب کردند.

دانشگاه آزاد تهران جنوب به اعتصابات پیوست

در تداوم قیام ملی مردم ایران، دانشجویان آزادیخواه و هوشیار دانشگاه آزاد تهران با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به جنایات رژیم متجاوز جمهوری اسلامی در مواجهه با مردم و آزادیخواهان ایران، اعلام اعتصاب کردند.

دانشگاه تهران مرکز به اعتصابات پیوست

در تداوم قیام ملی مردم ایران، دانشجویان آزادیخواه و هوشیار دانشگاه تهران مرکز با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به جنایات رژیم متجاوز جمهوری اسلامی در مواجهه با مردم و آزادیخواهان ایران، اعلام اعتصاب کردند.

دانشکده مدنی آذربایجان به اعتصابات پیوست

در تداوم قیام ملی مردم ایران، دانشجویان آزادیخواه و هوشیار دانشکده مدنب آذربایجان با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به جنایات رژیم متجاوز جمهوری اسلامی در مواجهه با مردم و آزادیخواهان ایران، اعلام اعتصاب کردند.

 

تاکنون دست کم دانشجویان ۳۰ دانشگاه با انتشار بیانیه‌هایی هم‌کلاسی‌های خود را به عدم شرکت در کلاس‌ها فراخواندند که فهرست آن به شرح زیر است:
۱. دانشگاه تهران
۲. دانشگاه علامه طباطبایی
۳. دانشگاه گیلان
۴. دانشگاه کردستان
۵. دانشگاه صنعتی سهند تبریز
۶. دانشگاه چمران اهواز
۷. دانشگاه هنر تهران
۸. دانشگاه علوم توانبخشی تهران
۹. دانشگاه سوره
۱۰. دانشگاه علم و صنعت
۱۱. دانشگاه نوشیروانی بابل
۱۲. دانشگاه پلی‌تکنیک
۱۳. دانشگاه شهید بهشتی
۱۴. دانشگاه شریف
۱۵. دانشگاه بوعلی سینای همدان
۱۶. دانشگاه علم و فرهنگ
۱۷. دانشگاه خوارزمی کرج
۱۸. دانشگاه مازندران
۱۹. دانشگاه علم و فناوری مازندران
۲۰. دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 
۲۱. دانشگاه الزهرا
۲۲. دانشگاه فردوسی مشهد
۲۳. دانشگاه هنر اسلامی تبریز
۲۴. دانشگاه بین‌المللی قزوین
۲۵.دانشگاه علوم پزشکی مازندران
۲۶.دانشگاه محقق اردبیلی
۲۷.دانشجویان داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران
۲۸. دانشگاه دامپزشکی تهران
۲۹. دانشگاه هنر دامغان
۳۰. دانشگاه شهید مدنی آذربایجان 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/dcf352bd-98ef-47d3-a025-875d126dabc0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات