728 x 90

اعتراضات دانشجویان استرالیایی و دانشجویان بزرگترین دانشگاه مکزیک به جنگ در غزه

اعتراضات ضدجنگ در کشورها
اعتراضات ضدجنگ در کشورها

سایت سی.ان.ان روز جمعه ۱۴ اردیبهشت خبرداد: اعتراضات دانشجویان استرالیایی نشان می‌دهد که شقه در دانشگاههای آمریکا بر سر جنگ غزه جهانی شده است.

... در ۱۰ روز گذشته، اردوگاههای اعتراضی طرفدار فلسطین در هفت دانشگاه در سراسر استرالیا - از ملبورن و سیدنی در جنوب شرقی این کشور، تا آدلاید در مرکز آن، و پرث در امتداد ساحل غربی، ظاهر شده‌اند.
آنها برای همبستگی با فلسطینیان تحت محاصره اسراییل در غزه و معترضان دانشجویی در ایالات متحده ساخته شده‌اند.
و این فقط استرالیا نیست. دانشجویان برخی از دانشگاههای انگلستان نیز در روزهای اخیر اردوگاههایی برای حمایت از فلسطین برپا کرده‌اند. در فرانسه، هفته گذشته تظاهرات حامی فلسطین در دانشگاه Sciences Po در پاریس و در دانشگاه سوربن در روز دوشنبه آغاز شد...

 

خبرگزاری فرانسه نیز روز جمعه نوشت: دانشجویان طرفدار فلسطین در بزرگترین دانشگاه مکزیک اردو زدند.
مکزیکو سیتی (AFP) - دهها دانشجوی طرفدار فلسطین از بزرگترین دانشگاه مکزیک روز پنجشنبه در همبستگی با تظاهرات مشابهی که کالج های ایالات متحده را فراگرفته است، اردو زدند.
معترضان با نصب پرچم‌ها و سردادن شعار «زنده باد فلسطین آزاد»، در مقابل دفتر مرکزی دانشگاه خودمختار ملی مکزیک (UNAM) در مکزیکوسیتی چادر برپا کردند.
دانشجویان از دولت مکزیک خواستند روابط دیپلماتیک و تجاری با اسراییل را قطع کند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2452288a-6469-47b8-8984-3d7433d06366"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات