728 x 90

اسحاق جهانگیری:‌ لوایح FATF در جلسه سران سه قوه تصویب شده و مورد تأیید (خامنه‌ای) قرار گرفته است

اسحاق جهانگیری
اسحاق جهانگیری

در حالیکه حکومت ‌آخوندی با ضرب الاجل اف.ای.تی.اف و برگرداندن رژیم به لیست سیاه و خفگی کامل بانکی مواجه شده است، اسحاق جهانگیری معاون روحانی روز سه‌شنبه ۳۰ مهر ۹۸ خواستار تصویب این لوایح توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام شد.

وی که در جلسه‌یی از آخوندهای باند روحانی در دفتری صحبت می‌کرد گفت: «لوایح FATF در جلسه سران سه قوه تصویب شده و مورد تأیید (خامنه‌ای) قرار گرفته است و مجمع تشخیص هر چه سریع‌تر این لوایح را تصویب کند».

 

درخواست جهانگیری از مجمع تشخیص مصلحت نظام در حالیست که روز ۲۲مهر آخوند مصباحی مقدم، دو لایحه «پالرمو» و «سی. اف. تی» را از نظر این مجمع تصویب نشده اعلام کرد و با رد اظهارات فلاحت‌پیشه در مورد تصویب شدن آنها گفت: از آنجا که یک‌سال از روند بررسی آن در مجمع گذشته، نظر شورای نگهبان ملاک است و دو «لایحه پالرمو و سی اف تی» توسط شورای نگهبان رد شده به‌شمار می‌آید و در مجمع تشخیص مصلحت نظر شورای نگهبان مبنا قرار می‌گیرد.

آخوند مصباحی مقدم افزود: «پالرمو و سی اف تی» باعث «شناسایی راههای دور زدن تحریم» توسط آمریکا می‌شود و «ما نمی‌توانیم با دست خودمان تحریم‌ها را برای خودمان تشدید کنیم»، ‌آنهم در حالیکه ایران «با دور زدن تحریم‌ها» اداره می‌شود.

 

اسحاق جهانگیری در ادامه حرفهایش در جنگ‌وجدال با باند رقیب که در آستانه نمایش انتخاباتی مجلس بالا گرفته است، نسبت به حملات آنها علیه فضیحت دلار جهانگیری و چپاولهای پس از آن نیز واکنش نشان داد و در حالیکه دزدیهای باند غالب را برملا می‌کرد گفت: «کسانی که ارز ۴۲۰۰تومانی را زیر سؤال می‌برند و می‌گویند دولت منابع کشور را به باد داده همان کسانی هستند که در مقطعی ۲۲میلیارد دلار منابع کشور را به استانبول و دبی بردند تا به‌گفته خودشان قیمت ارز را در کشور کاهش دهند در حالی که نه قیمت دلار کاهش پیدا کرد و نه مشخص شد که ۲۲میلیارد دلار چه شد؟»