728 x 90

استقبال گروه «اتحاد علیه ایران هسته ای» از عدم تمدید معافیتهای هسته‌یی رژیم ایران

مارک والاس - سناتور جوزف لیبرمن
مارک والاس - سناتور جوزف لیبرمن

گروه اتحاد علیه ایران هسته‌یی روز پنجشنبه هشتم خرداد؛ با صدور بیانیه‌یی حمایت خود از عدم تمدید معافیتهای هسته‌یی رژیم ایران توسط دولت آمریکا را اعلام کرد.

سناتور جوزف لیبرمن؛ رئیس این گروه و مارک والاس مدیر اجرایی آن؛ با استقبال از این تصمیم دولت ترامپ با صدور برنامه‌ای اعلام کردند: «این معافیتها امکان پیشرفت برنامه هسته‌یی رژیم ایران را از طریق همکاری با شرکت‌های چینی، اروپایی، و روسی با رژیم فراهم کرده بود».

آنان در بیانیه خود اضافه کردند «این معافیتها به واسطه فراهم کردن مسیری برای رژیم ایران به سمت ساخت سلاح هسته‌یی، خطرناک بودند».

شورای امنیت ملی آمریکا، روز پنجشنبه ۸خرداد نوشت: «با توسعه فعالیتهای اتمی رژیم ایران در رابطه با خاتمه معافیتهای اتمی تنها باید خودش را مورد سرزنش قرار دهد.

زمان آن است که دانشمندان اتمی ایران، مهارتهای خود را در جهت کمک به مردم ایران سمت و سو بدهند».

سناتور تد کروز: آمریکا بایستی با تحریم‌های خودکار به باقیمانده برجام خاتمه بدهد

سناتور تد کروز، عضو ارشد سنای آمریکا، ۷خرداد ۹۹ درباره لغو معافیت‌های اتمی رژیم ایران گفت: «آمریکا بایستی با تحریمهای خودکار به باقیمانده برجام خاتمه بدهد».

سناتور تد کروز لغو معافیت‌های اتمی رژیم آخوندی را گامی مهم و حساس در جهت پاره کردن توافق اتمی فاجعه‌بار اوباما و رژیم ایران دانست و گفت: «الآن زمان آن است که ایالات متحده بالاخره به‌طور غیرقابل بازگشت به آنچه از توافق باقی مانده و همچنین به آن منفعت‌هایی که رژیم ایران از طریق برچیده شدن تحریم‌ها، طوری که در قطعنامه سازمان ملل متحد در مورد توافق تعریف شده کسب می‌کرد، پایان دهد».

وی خاطر نشان کرد: «خامنه‌ای مدت‌ها از این معافیت‌های هسته‌ای غیرنظامی برای تکمیل برنامه هسته‌ای رژیم ایران و با این نیت که در نهایت به ساخت سلاح هسته‌ای بیانجامد تا آمریکا و متحدانمان را به ویرانی بکشد، سوءاستفاده کرد. اما دیگر بس است».

بیشتر بدانید: