728 x 90

استرون استیونسون کانون‌های شورشی در ایران را نقطه تغییر رژیم دانست

استرون استیونسون کانونهای شورشی در ایران را نقطه تغییر  رژیم دانست
استرون استیونسون کانونهای شورشی در ایران را نقطه تغییر رژیم دانست

 

استراون استیونسون هماهنگ‌کننده کارزار برای تغییر در ایران روز پنجشنبه ۲۹فروردین ۹۸در مصاحبه با شبکه تلویزیون اینترنتی فریدوم ویس درباره کانون‌های شورشی گفت: تغییر رژیم ایران چیزی است که ما فعالآنه به‌دنبال آن هستیم و تنها سازمان موجود شورای ملی مقاومت است که قادر است به‌طور مؤثری این را محقق کند. آنها واحدهای اپوزیسیون زیادی دارند که به‌صورت زیرزمینی در داخل ایران فعال هستند. اگر دستگیر شوند مطمئناً با شکنجه و اعدام روبه‌رو خواهند شد. لذا شما یک ارتش عظیم از فعالآن را در ایران به‌صورت زیرزمینی دارید. این برای من نقطهٔ تغییر است. این نقطه‌ای است که دیکتاتوری‌ را در هم می‌شکند.

استراون استیونسون در پاسخ به سؤالی درباره این‌که رژیم ایران عراقیان را برای کمک به سیل‌زدگان وارد کرده است گفت: ولی این افراد در واقع در حالی وارد ایران می‌شوند که بیل به‌دست ندارند بلکه سلاح به‌دست دارند. و آنها تقریباً مثل متجاوزین خارجی در آنجا هستند که مردم معمولی در دهکده‌ها و شهرها که بدجوری بواسطهٔ سیل آسیب دیده‌اند، به‌شدت از آن منزجر هستند. این افراد با سلاح می‌آیند تا رژیم را تقویت کنند. تا مردم را سرکوب کنند. تا مانع تظاهرات توسط آنها شوند. رژیم می‌داند که حالا با یک انقلاب احتمالی روبه‌روست که دیکتاتوری بیرحمش را سرنگون خواهد کرد. لذا آنها مزدوران خارجی می‌آورند تا مردم خودشان را سرکوب کند. این بواقع امر قابل دوامی نیست. فکر می‌کنم موجب استارت انقلاب شود که پایان یکی از واقعاً شیطانی‌ترین رژیم‌ها را در جهان محقق کند.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد وضعیت فقر مردم در ایران که شهروندان را ناچار از فروش کلیه و قرنیه چشم می‌کند گفت: خانم فدریکا موگرینی یک مماشاتگر بزرگ اروپایی ملاهاست چرا که خواهان آن است که اتحادیهٔ اروپا به تجارت خود با رژیم ایران ادامه دهد. شما در مورد اعدامها در ملأعام صحبت کردید؛ آنها در مواقع زیادی با استفاده از جرثقیل‌های متحرک انجام می‌شوند که قبلاً برای حلق‌آویز کردن زندانیان سیاسی در ملأعام بکار گرفته می‌شدند. خانم موگرینی ایتالیایی است. این جرثقیل‌های متحرک را شرکت‌های ایتالیایی تأمین می‌کنند. این آن نوع تجارتی است که خانم موگرینی از آن، به‌جای حقوق‌بشر، حمایت می‌کند.

استراون استیونسون ادامه داد: همان‌طور که آمریکا و اروپا گوآیدو را به‌عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا به‌رسمیت شناخته‌اند، مطمئناً زمان آن است که ما نیز همین کار را در ایران بکنیم و اپوزیسیون را به‌عنوان تنها نماینده واقعی مردم ایران به‌رسمیت بشناسیم.

وی افزود: به‌نظر می‌رسد که آنها با رژیم ایران معامله می‌کنند. آنها می‌دانند که ایران چهارمین کشور صادر‌کننده نفت در جهان است یا لااقل قبل از آن که دولت ترامپ تحریم‌های سخت خود را اعمال کند، در این جایگاه بود. آنها دومین ذخایر گاز جهان را دارند. با این‌حال، اقتصاد ایران در حال فروپاشی است چرا که آخوندهای حاکم بخش زیادی از پول خود را هزینه جنگهای نیابتی در سراسر خاورمیانه می‌کنند.

اگر این رژیم سرنگون شود، شما خواهید دید که صلح تقریباً یک‌شبه در بیشتر خاورمیانه برقرار خواهد شد. شما خواهید دید که آزادی تقریباً بلافاصله برای مردم ایران محقق خواهد شد.