728 x 90

ادامه حمله به آخوند روحانی در مجلس ارتجاع

مجلس ارتجاع
مجلس ارتجاع

روز چهارشنبه ۷ آبان‌ماه آخوند روحانی تحت عنوان بی‌کفایتی در طول دوران ریاستش، باز هم مورد حمله از سوی نمایندگان مجلس ارتجاع قرار گرفت:

آخوند موسوی لارگانی: آقای روحانی، رئیس و تک‌تک نمایندگان مجلس برخلاف دولتمردان و شخص شما به‌صورت ۲۴ ساعته در متن جامعه حضور دارند و شاهد موجی از مطالبات اقتصادی و معیشتی مردم هستند،

امروز زنگ حساب ۷سال عملکرد روحانی است، باید به فکر حل مشکل بود، وقتی گوشت کیلویی ۱۴۰هزار تومان و مرغ کیلویی ۲۸هزار تومان است باید پرسید چرا یک روز با کمبود مصنوعی شیرخشک و پوشک بچه مواجه‌ایم و یک روز دیگر با کمبود روغن؟

چگونه می‌توان در بورس شاهد بر باد رفتن سرمایه و اعتماد مردم بود و پیگیر چرایی این خسارت بزرگ تاریخی نباشیم؟

به‌جای دولت از شما ملت نجیب عذرخواهی کنم، دولتی که قرار بود چرخه اقتصاد و سانتریفیوژها را با هم بچرخاند اما متأسفانه هر دو چرخ را از کار انداخته و سکوتی سنگین هم پیشه کرده است. از آنجاییکه شخص جنابعالی و اکثر مدیرانت امور را رها کرده‌اید شاهد ظهور انواع مشکلاتی هستیم که عمدتاً از سوء تدبیر دولت شما نشات گرفته است. ما به تبعیت از امام عزیز مان خامنه‌ای مقتدر توهین را از سوی هر کسی را محکوم می‌کنیم اما آقای روحانی شما نباید با پشت کردن به مجلس یازدهم آب به آسیاب دشمن می‌ریختید.

چگونه می‌توان چشم خود را بر واقعیت بست وقتی کرونا به واسطه سوء تدبیر دولت جولان می‌‎دهد و از نظر میزان ابتلا و مرگ و میر به رده‌های بالای جهانی رسیده‌ایم؟

چرا باید ستاد مقابله با کرونا یک سیل‌بند در نهاد ریاست‌جمهوری برای محافظت از جان آقای روحانی احداث کند و در همان حال فکر جدی برای کل کشور نکند پس چرا همین سیل‌بند کرونایی را برای محافظت از جان مردم احداث نکردید؟

آقای روحانی جنگ با دشمن غدار جگر می‌خواهد مرد می‌خواهد و تدبیر دگر می‌خواهد، با کلید آمده‌ای در وسط معرکه‌ای که کمی غیرت و شمشیر و سپر می‌خواهد. آقای روحانی با پنهان شدن نمی‌توانید مشکلات کشور را حل کنی.

البرز حسینی: امروز گوشت قریب ۳۵ -۴۰ درصد اضافه شده مرغ همین‌طور قریب ۲۱میلیون نفر از جمعیت کشور با اعلامی که کردند نیاز به به هرحال کمک فوری دارند.

رضا حاجی‌پور: امروز در یک شرایط حساس قرار گرفته‌ایم بایستی به فکر مردم باشیم هر چه سریع‌تر بایستی به‌فکر سفره‌های مردم باشیم آموزش و پرورشیها را بازنشستگان را دریابیم ورزشکارانی که در این ایام بواسطه ویروس منحوس کرونا باشگاه‌هایشان را از دست دادند موقعیتهای کاری خودشان را از دست دادند بایستی بفکر اینها باشیم بفکر کسانی‌که معلمین غیرانتفاعی که امروز بیکار شدند.

آخوند نقدعلی: امروز در کوچه و خیابان صحبت از تورم است صحبت از بورس است صحبت از چندین برابر شدن نهاده‌های کشاورزی سم و کود و مسائلی از این دست است امروز که مرغداران ما در تهیه نهاده‌های دامی به فلاکت افتاده‌اند شترمرغداران ما گاو و گوسفند ما در ابتداییات تأمین مایحتاج مشکل دارند بیاییم یک راه‌کاری را پیدا بکنیم که چرا سم چرا کود ۵-۶ برابر ارتقاء قیمت پیدا کرده است.

جلال محمودزاده: در این شرایط سخت کرونایی جناب آقای رئیس‌جمهور آیا از وضعیت بیماران کرونا در بیمارستانهای دولتی خبر دارید؟

نبود امکانات و تجهیزات و حتی کمبود آمپول ایرانی رمدسیویر و دستگاههای اکسیژن ساز و سایر امکانات حفاظت شخصی کادر درمانی و خود بیماران را استرس شدید روبه‌رو کرده است آیا متعاقب اصل سوم قانون اساسی بهداشت و درمان رایگان نیست؟ که بیماران کرونایی حتی با هزینه‌های میلیونی نمی‌توانند داروی خود را تأمین کنند در رابطه با بورس و بازار سرمایه جناب آقای رئیس‌جمهور پولها و نقدینگی مردم را که غیراصولی و به بهانه سرمایه‌گذاری در بورس جمع‌آوری کردید چی شد؟ آیا ریالی به تولید و زیرساخت هدایت شد؟

آخوند محمد باقری: به هوش باشیم معضل مؤسسات مالی غیرمجاز در شکل دیگری در بورس تکرار نشود، وقتی ما نمی‌توانیم درباره بورس تصمیمات درست تخصصی و قابل اجرا بگیریم نتیجه این می‌شود که اقتصاد کشور دلاریزه و وابسته به دلار شون نتیجه این می‌شود که حاکمیت اقتصادی دچار خدشه می‌شود