728 x 90

آنتونی بلینکن: تا کاهش برخی تحریم‌های رژیم ایران فاصله زیادی داریم

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با کانال پی‌بی‌اس درباره احتمال لغو تحریم‌های رژیم آخوندی گفت: ما کاملاً روشن ساخته‌ایم که رژیم ایران باید به تعهدات خود در توافق هسته‌یی عمل کند و اگر این کار را انجام دهد، ما همان کار را خواهیم کرد. و این‌که اگر آنها این کار را انجام دهند، شامل کاهش برخی تحریم‌ها می‌شود. اما دوباره (می‌گویم)، ما تا آنجا فاصله زیادی داریم. متأسفانه، رژیم ایران در مسیر اشتباهی حرکت می‌کند. این کشور هم‌چنان اقداماتی در جهت برداشتن محدودیتهای مختلف توافق انجام می‌دهد و باعث می‌شود برنامه آن خطرناکتر شود، نه کم خطرتر. بنابراین پیش از هر چیز، ما می‌خواهیم شاهد بازگشت رژیم ایران به تعهداتش باشیم...

به گزارش سایت وزارت‌خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۱۳اسفند، آنتونی بلینکن در مورد حمله موشکی به نیروهای مستقر پایگاه آمریکا در عراق گفت: ما در یک مکان و زمان به انتخاب خودمان اقدام مناسب را انجام خواهیم داد.

وی افزود: ما در مورد حملات قبلی برای تصمیم‌گیری بسیار دقیق با شرکای عراقی خود همکاری کردیم و سپس اقدامات مشخصی انجام دادیم تا نشان دهیم این موارد نمی‌توانند بدون مصونیت از مجازات پیش بروند.

بلینکن درباره برجام و مذاکرات پیشنهادی اروپا گفت: ما کاملاً روشن ساخته‌ایم که راه دیپلماسی باز است. توپ در زمین رژیم ایران است که تصمیم بگیرد موافقت کند.