728 x 90

آمریکا ۳۱مقام و نهاد وابسته به وزارت دفاع رژیم ایران را در لیست تحریم‌ها قرار داد

وزارت خزانه داری آمریکا
وزارت خزانه داری آمریکا

وزارت‌خارجه و خزانه‌داری آمریکا روز جمعه ۲فروردین۹۸،  ۳۱مقام و نهاد وابسته به وزارت دفاع رژیم آخوندی را در لیست تحریم‌ها قرار داد.

 

خبرگزاری رویترز گزارش داد: آمریکا روز جمعه گفت تحریم‌هایی را علیه ۱۴شخص و ۱۷نهاد رژیم ایران مرتبط با سازمان پژوهشهای نوین دفاعی (سپند) (SPND) اعمال کرده است. سپند نهادی است که نقشی کانونی در تلاش برای تسلیحات اتمی رژیم ایران در گذشته داشته است.

 

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است: در میان کسانی که برای تحریمها لیست‌گذاری شده‌اند گروه کریمی که بر روی پروژه‌های مربوط به موشکی و انفجارها برای سپند کار می‌کند و ۴فرد مربوط به آن می‌باشند.

 

استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: «دولت آمریکا اقدامی قاطع علیه بازیگران در تمامی سطوح در ارتباط با سازمان نوین پژوهش‌های دفاعی (سپند) اتخاذ می‌کند که از بخش دفاعی رژیم ایران حمایت می‌کند.

آمریکا به اعمال حداکثر فشار بر رژیم ایران با استفاده از تمامی ابزارهای اقتصادی برای ممانعت از دستیابی رژیم ایران به توسعه تسلیحات کشتار جمعی ادامه می‌دهد. هر کسی که معامله با صنایع دفاعی رژیم ایران به‌طور عام و سپند را به‌طور خاص در نظر داشته باشد، خطر انزوای شغلی، شخصی و مالی را می‌پذیرد»‌.

 

گفته شده است که این گامها گروه‌های تابعه سپند، حامیان و شرکت‌های پوششی و مقامهای مرتبط را هدف قرار داده است. این اقدام تمامی سرمایه‌های این افراد در آمریکا را هدف قرار داده و مسدود می‌کند و معاملات آمریکا را با آنها ممنوع می‌کند.

 

خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌یی گفت: « اقدام امروز به‌عنوان هشدار به افراد و نهادهایی است که در نظر دارند با بخش دفاعی رژیم ایران بطور عام و با سپند به‌طور خاص معامله کنند: شما با شرکت در فعالیت‌های قابل تحریم با اشخاص لیست‌گذاری شده ایران، خطر انزوای شغلی، شخصی و مالی را می‌پذیرید».

 

افراد تحریم‌شده عبارتند از: منصور عسگری- محمدمهدی دائمی عطاران-روح‌الله قادری برمی-سعید برجی-رضا ابرهیمی-غلامرضا اطاعتی-محمدحسن حقیقیان-جلال امامی قره حاجیلو-سید اصغر هاشمی‌تبار-مهدی معصومیان-محمدرضا مهدی‌پور-اکبر مطلبی‌زاده -محمدجواد صفری -محسن شفایی.

 

همچنین نهادهای تحریم‌شده عبارتند از: گروه ابوریحان-گروه بو علی-گروه حیدرکرار-کیمیا پخش شرق-شرکت پیشروان داروی پردیس-پویا الکترو سامان نیرو-مرکز تحقیقاتی صدرا-گروه آوینی-گروه بابایی-گروه چمران-گروه فخار مقدم-گروه کریمی-گروه کاظمی-گروه موحد دانش-مرکز تحقیقات فناوری و علوم شکری-گروه زین‌الدین-گروه تحقیقات فناوری و علوم شیخ بهایی.

 

خبرگزاری رویترز در پایان افزود: خامنه‌ای روز پنجشنبه گفت تهران مصمم به تقویت توانمندیهای دفاعی با وجود افزایش فشار از جانب آمریکا و متحدان آن برای مهار برنامه موشک بالستیک آن است.

 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا گفت: ️با تحریم‌های امروز علیه عوامل مرتبط با برنامه هسته‌یی رژیم ایران که دانشمندان هسته‌یی قدیمی را هم شامل می‌شود، ادامه کارزار فشار حداکثری علیه رژیم ایران ادامه می‌یابد.

وی افزود: ️برای سلب کردن توانایی اشاعه سلاحهای کشتار جمعی از رژیم ایران و رفتارهای غیرقانونی آن، سرسخت خواهیم بود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات