728 x 90

آمریکا خواستار افزایش فشار علیه رژیم ایران است

مورگان اورتگاس
مورگان اورتگاس

مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا گفت: «تشدید اخیر فعالیت‌های اتمی رژیم ایران نشان‌دهنده مقاصدش در باجگیری از جامعه بین‌المللی برای تحمیل خشونت و ترور است در عین این‌که حق حاکمیت کشورهای همسایه خود را متزلزل می‌کند. آمریکا از تمامی کشورها مصرانه خواهان رد این رفتار و افزایش فشار علیه رژیم ایران است.»

 

دولت آلمان شروع غنی‌سازی اورانیوم در تأسیسات زیرزمینی فردو را غیرقابل قبول دانست و خواستار توقف آن شد.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، در یک کنفرانس خبری در برلین گفت، «این غیرقابل قبول است».

وی هشدار داد: «این گام با تعهدات رژیم ایران در توافق هسته‌یی مغایر است. با این کار، رژیم ایران هم‌چنان توافق را در معرض خطر قرار می‌دهد».

هایکو ماس افزود: «بنابراین ما قویاً از رژیم ایران می‌خواهیم که تمام اقداماتی را که از ماه ژوئیه انجام شده است به عقب برگرداند و به‌طور کامل به رعایت تعهدات خود بازگردد»....

 

وال‌استریت ژورنال درباره نقض برجام توسط رژیم آخوندی نوشت: استراتژی رژیم ایران افزایش گام‌به‌گام تخطی‌ از توافق به امید مرعوب کردن ترامپ و اختلاف انداختن بین آمریکا و اروپا بوده است. این استراتژی برای مدتی کارآیی داشت اما بعد رژیم ایران به میادین نفتی عربستان حمله کرد.

رهبران آلمان، فرانسه و انگلیس با بیانیه‌یی پاسخ دادند که این رژیم باید “مذاکره روی یک چارچوب بلندمدت برنامه اتمی خود و هم‌چنین حول مسائلی مرتبط با امنیت منطقه‌ای، از جمله برنامه موشکی و دیگر طرق شلیک را بپذیرد”.

بهترین پاسخ این است که اروپا و آمریکا یک جبهه مشترک را مجدداً در مقابل تهران شکل دهند.