728 x 90

آمار قربانیان کرونا در ۳۱۸شهر بیش از ۴۱هزار و ۷۰۰نفر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

وزارت بهداشت اعلام کرد شمار مبتلایان در ۲۴ساعت گذشته ۲۱۰۲نفر بوده که بالاترین رقم در۴۰روز گذشته است.

  • در بحبوحه کرونا در وحشت از بالا گرفتن خیزشهای مردمی، دستگیری و احضار جوانان، دانشجویان و هواداران مجاهدین و خانواده‌های آنان و صدور زندانهای طولانی‌مدت برای زندانیان سیاسی ادامه دارد.
  • خانم رجوی بار دیگر خواستار بازدید هیئتهای بین‌المللی از زندانها و زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی در ایران شد.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز جمعه ۲۶اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد. آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۱۸شهر ایران از ۴۱۷۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در تهران به ۶۹۳۰نفر، در خراسان شمالی به ۴۷۰نفر، در خوزستان به ۲۴۷۵نفر، در زنجان به ۴۹۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۲۳۰نفر، در فارس به ۱۰۲۵نفر، در کرمانشاه به ۹۹۰نفر، در مازندران به ۲۵۹۰نفر و در هرمزگان به ۱۸۲نفر رسیده است.

با بازگرداندن مردم بر سر کار توسط خامنه‌ای و روحانی، شمار مبتلایان در دو هفته گذشته روند صعودی پیدا کرده و به فاجعه کرونا ابعاد جدیدی بخشیده است. به‌نحوی که سخنگوی وزارت بهداشت امروز شمار مبتلایان در ۲۴ساعت گذشته را ۲۱۰۲نفر اعلام کرد که بالاترین رقم در ۴۰روز گذشته است.

استاندار خوزستان گفت: «موارد بستری کرونا در خوزستان ۶۰درصد افزایش یافته در حالی که تعداد موارد سرپایی حدود سه برابر افزایش یافته است». (خبرگزاری برنا ۲۶اردیبهشت)

قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان در مجلس ارتجاع گفت: «شرایط خوزستان در ارتباط با ابتلای مردم به ویروس کرونا بسیار بحرانی است. یک چهارم آمار مبتلایان در کشور متعلق به خوزستان است. متأسفانه وزارت بهداشت برای ارائه کمک به خوزستان به وعده و وعیدها بسنده کرده و ما هنوز اقدام عملی خاصی را از سوی وزارتخانه مشاهده نکرده‌ایم. پارچه برای این کار(تولید ماسک) در اختیار نداریم و دولت هم پارچه در اختیارمان قرار نمی‌دهد و تا این حد مردم خوزستان در تنگنا به‌سر می برند». (خبرگزاری پاسداران ۲۵اردیبهشت)

خبرگزاری مهر امروز نوشت «خوزستان از قعر جدول اپیدمی کرونا امروزه به جایگاه دوم صعود کرده..گویا خیز بلندی هم برای تصاحب جایگاه اولی برداشته است.... در استان خوزستان کمبود آب مزید بر علت شده» است.

علاوه بر خوزستان وضعیت بحرانی در سایر استانها ادامه دارد. محمودرضا معموری، فرماندار شهرستان مانه و سملقان از خراسان شمالی گفت: «ما فقط ۳۲ تخت بیمارستانی داریم و بسیاری از امکانات در آن وجود ندارد... بیش از یک‌سوم یعنی ۲۴کادر درمان بیمارستان ‌پورسینا مبتلا شده‌اند... یکی از مشکلات ما نبود مراکز درمانی مناسب برای این موضوع است» . روح الله حسین‌پور فرماندار شهرستان راز و جرگلان خراسان شمالی گفت در این شهرستان بیمارستان نیست و مسعود صادق، فرماندار شهرستان فاروج «از ابتلای بخش اعظمی از کارکنان شهرداری به کرونا» و مبتلا شدن ۷نفر از یک خانواده در یک روستا خبر داد. ( خبرگزاری پاسداران ۲۶اردیبهشت)

تسنیم خبرگزاری نیروی تروریستی قدس امروز نوشت: «رئیس دانشگاه‌ علوم پزشکی مازندران؛ از بستری شدن ۷۰بیمار جدید خبر داد...این در حالی است که بسیاری از مردم، اجاره بها، اقساط بانکی، هزینه‌های تحصیلی، خوراک و پوشاک، چک بانکی و پول آب، برق و گاز را به‌عنوان مهم‌ترین دلایل حضورشان در اجتماع عنوان می‌کنند» .

استاندار لرستان گفت: «چند روزی است که تعداد مبتلاها به کرونا افزایش یافته است» و رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «طی ۲۴ساعت گذشته ۱۱۰نفر به مبتلایان به کرونا در لرستان اضافه شده است». (مهر ۲۵ اردیبهشت)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: «این استان از لحاظ شیوع کرونا هم‌چنان در وضعیت قرمز قرار دارد». (ایرنا ۲۵ اردیبهشت)

فرماندار خاش گفت: «وضعیت شیوع کرونا در شهرستان خاش روبه قرمز است... تعداد کل آمار مثبت کرونا در خاش به ۴۳ رسید که ۷مورد فوت شده‌اند. (خبرگزاری پاسداران ۲۶اردیبهشت)

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس امروز نوشت: «پس از بازگشایی کسب و کارها... حجم افراد مبتلا به کرونا در هرمزگان رو به فزونی گذاشت و در هفته اخیر میانگین ابتلا ۶۰نفر در روز بوده است. این زمانی نگران‌کننده‌تر می‌شود که... مدارس نیز بازگشایی و معلمان و مدیران به حضور در مدارس اجبار شده‌اند... اختیاری کردن حضور دانش ‌آموزان نیز نمی‌تواند خطر ازدیاد مبتلایان را کاهش دهد» .

از سوی دیگر به موازات بالا گرفتن بحران کرونا، فاشیسم دینی حاکم در وحشت از خیزشهای مردمی، به دستگیری و احضار دانشجویان، جوانان، زندانیان سابق و هواداران سازمان مجاهدین و اعضای خانواده آنها و صدور زندانهای طولانی‌مدت برای زندانیان سیاسی ادامه می‌دهد.

به‌دنبال فراخوان هفته گذشته(۱۶ اردیبهشت) خانم مریم رجوی، ارگانهای و شخصیتهای مدافع حقوق‌بشر و نمایندگان پارلمانهای مختلف و... در یک کارزار گسترده بین‌المللی خواهان آزادی دانشجویان و همه دستگیر شدگان در یورشهای اخیر اطلاعات و سپاه پاسداران شدند.

خانم رجوی روز گذشته بار دیگر از دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی حقوق‌بشر، گزارشگر ویژه ملل متحد درباره وضعیت حقوق‌بشر در ایران و دیگر گزارشگران ذیربط، خواستار اعزام هیئتهای حقیقت‌یاب برای بازدید از زندانهای رژیم آخوندی و دیدار با زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی گردید.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۱۵می ۲۰۲۰)