728 x 90

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۸۳هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۸۳هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است

 

  • دانشگاه پزشکی شیراز: در ۲۴ساعت گذشته ۱۴۶بیمار مبتلا به کرونا بستری شدند. هم اکنون۱۱۰۳نفر بستری و ۱۴۷نفر در ICU هستند
  • دانشگاه پزشکی آذربایجان غربی: هم اکنون ۶۳۶نفر بستری‌اند ۱۶۲نفر از آنها در ICU و ۳۲نفر از دستگاه تنفسی استفاده می‌کنند
  • دانشگاه پزشکی قزوین: در ۲۴ساعت اخیر ابتلا به کرونا ۳۰درصد و بیماران بدحال زیر دستگاه ونتیلاتور ۱۱درصد افزایش داشته است
  • جهان صنعت: هنوز محدودیتی به‌خاطر ویروس جدید اومیکرون اعمال نشده و مردم همانند دو سال گذشته به‌حال خود رها شده‌اند
  • طبق آمارهای وزارت بهداشت شمار مبتلایان بار دیگر روبه افزایش گذاشته و از شنبه تا سه‌شنبه از ۳۰۴۵ به ۴۲۵۳ رسیده است

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۹ آذر۱۴۰۰ اعلام کرد. آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۸۳هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است. ، در آذربایجان غربی به ۱۸۱۵۳نفر، در اردبیل به ۶۰۸۰نفر، در البرز به ۱۴۱۸۳نفر، در اصفهان به ۳۳۱۵۰نفر، در بوشهر به ۵۳۹۴نفر، در تهران به ۱۱۳۱۸۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۳۷۲۰نفر، در خراسان رضوی به ۳۹۳۰۰نفر، در خوزستان به ۲۹۳۶۰نفر، در سمنان به ۶۴۰۰نفر، در فارس به ۱۸۰۰۵نفر، در قزوین به ۵۵۷۹نفر، در کردستان به ۷۹۰۷نفر، در کرمان به ۱۲۹۶۲نفر، در گیلان به ۱۶۸۱۵نفر و در یزد به ۷۹۴۸نفر رسیده است.

 

طبق آمار مهندسی‌شده وزارت بهداشت شمار مبتلایان به کرونا بار دیگر رو به افزایش گذاشته و از روز شنبه ۳۰۴۵ به ۴۲۵۳نفر در روز سه‌شنبه رسیده است

در آذربایجان غربی، دانشگاه پزشکی آذربایجان غربی اعلام کرد: «در ۲۴ساعت گذشته ۲۹۴نفر در استان به ویروس کرونا مبتلا شدند. هم‌اکنون ۶۳۶نفر بستری‌اند که ۱۶۲نفر از این بیماران در ICU و ۳۲نفر از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌کنند» (خبرگزای نیروی قدس ۹ آذر۱۴۰۰).

در قزوین، معاون دانشگاه پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت اخیر موارد قطعی ابتلا به کرونا ۳۰درصد و بیماران بدحال زیر دستگاه ونتیلاتور ۱۱درصد افزایش داشته است» (خبرگزاری نیروی قدس۹ آذر۱۴۰۰).

در اردبیل رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «تداوم وضعیت ناپایدار کرونا هم‌چنان ادامه دارد و ۱۸۴بیمار تحت مراقبت در بیمارستانها هستند. حال عمومی ۴۴بیمار نیز مساعد نبوده و هم‌اکنون در ICU نگهداری می‌شوند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۹ آذر۱۴۰۰).

 

در فارس، دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «با ۱۴۶بیمار جدید کرونایی در ۲۴ساعت گذشته مجموع بیماران بستری به ۱۱۰۳نفر رسیده و از این تعداد ۱۳۹بیمار در ICU نگهداری می‌شوند» (ایسنا ۹ آذر۱۴۰۰).

 

روزنامه حکومتی جهان صنعت امروز نوشت: «تا زمانی که اومیکرون در سطح کشور گسترش پیدا نکرده باید هر چه سریع‌تر محدودیتها اعمال شود. اما در حال حاضر محدودیتی اعمال نشده و مردم همانند دو سال گذشته به‌حال خود رها شده‌اند. وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا هنوز هیچ اقدامی در خصوص بازنگری در تصمیم‌های محدودیتها نگرفتند»

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹ آذر۱۴۰۰ (۳۰نوامبر۲۰۲۱)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a829aae2-bef0-4fe0-a74e-e65c5f7d5ed2"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات