728 x 90

آمار جانگداز قربانیان کرونا از ۴۲۳هزار و ۳۰۰نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار جانگداز قربانیان کرونا از ۴۲۳هزار و ۳۰۰نفر بیشتر است

 

  • عضو کمیسیون بهداشت مجلس ارتجاع: آمار واقعی مرگ‌و‌میر روزانه در اثر ابتلا به بیماری کرونا در کشور بالاتر از ۱۵۰۰نفر است.
  • نماینده مجلس ارتجاع: علت اصلی واگیری و تلفات بسیار زیاد تعداد کم و تأخیر در واکسیناسیون است.
  • دانشگاه پزشکی کرمانشاه: با ثبت مرگ ۱۸نفر در یک روز رکورد فوتی‌های ناشی از کرونا از ابتدا تاکنون شکسته شد.
  • دانشگاه پزشکی اردبیل: شمار فوتی‌های کرونا در استان اردبیل در حال افزایش است.
  • دانشگاه پزشکی سبزوار: وضعیت سبزوار از نظر شیوع کرونا هم‌چنان فوق حاد و بحرانی است.
  • دانشگاه پزشکی اصفهان: به جز کاشان و آران و بیدگل در ۲۴ساعت گذشته ۵۷۸بیمار جدید بستری اما ۳۴۲بیمارترخیص شدند.

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۲۳شهریور۱۴۰۰ اعلام کرد. آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۲۳هزار و ۳۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان شرقی به ۱۵۰۹۳نفر، در آذربایجان غربی به ۱۴۹۱۳نفر، در اردبیل به ۵۳۵۵نفر، در البرز به ۱۲۳۸۸نفر، در اصفهان به ۲۷۹۵۰نفر، در ایلام به ۴۰۸۸نفر، در بوشهر به ۴۸۰۴نفر، در تهران به ۹۹۴۶۶نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۳۲۳۰نفر، در خراسان رضوی به ۳۳۸۲۵نفر، در خوزستان به ۲۵۹۵۱نفر، در زنجان به ۴۱۵۰نفر، در فارس به ۱۵۱۹۹نفر، در قزوین به ۴۶۵۹نفر، در قم به ۱۱۶۷۰نفر، در کرمان به ۱۱۱۰۲نفر، در کرمانشاه به ۷۳۸۴نفر، در گیلان به ۱۴۷۳۰نفر، در لرستان به ۱۴۳۹۰نفر، در مازندران به ۱۶۱۳۰نفر، در مرکزی به ۷۷۹۸نفر، در هرمزگان به ۷۲۵۵نفر و در یزد به ۷۱۱۸نفر رسیده است.

 

پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت مجلس رژیم اذعان کرد شمار جان‌باختگان کرونا بیش از ۱۵۰۰نفر در روز است. وی گفت: «باید همان روز اول در قم حکومت نظامی اعلام می‌کردند و بعد که از قم پخش شد یک ماه کل کشور را قرنطینه می‌کردند اما این کارها را انجام ندادند. شل‌کن سفت‌کنهای ما برای مقابله با کرونا زیاد بود. الآن آمار مرگ و میر را روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰نفر اعلام می‌کنند و انگار نه انگار آدم‌ها می‌میرند. البته آمار واقعی مرگ‌و‌میر روزانه ناشی از کرونا بالاتر از ۱۵۰۰نفر است. اگر دو درصد مرگ و میر در تعداد کسانی که مبتلا می‌شوند وجود داشته باشد با ۴۰هزار مبتلا روزانه بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰نفر جان‌شان را از دست می‌دهند آن هم اگر درست درمان و مراقبت کنیم» (عصر ایران ۲۳شهریور۱۴۰۰).

داوودی نماینده سراب در جلسه امروز مجلس ارتجاع گفت: «بدون کمترین تردید علت اصلی واگیری بسیار بالای کرونا و شکل‌گیری بدخیم‌ترین چهره‌های بالینی بیماری و تلفات بسیار زیاد انسانی در روزها و ماههای اخیر مربوط به تعداد کم واکسیناسیون و تأخیر در واکسیناسیون» است (خبرگزاری مجلس ارتجاع ۲۳شهریور۱۴۰۰).

۴۰نماینده مجلس ارتجاع خواستار تحقیق درباره «دلایل سوء‌مدیریت کرونایی دولت روحانی، علت تغییر در پروتکل درمانی و داروها، تخصیص ارز واردات دارو و علت تأخیر در واکسیناسیون را خواستار شده‌اند». در این طرح آمده است: «از زمان شروع کرونا در کشور (اسفند ماه سال۱۳۹۸) چه تدابیر ضروری و اقداماتی توسط وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا و مراکز بهداشتی و درمانی و دیگر دستگاههای اجرایی انجام شده است؟ و چگونه از انتشار ویروس مذکور و توسعه انتشار آن جلوگیری شده است؟ نحوه واکسیناسیون عمومی در مقابله ویروس مذکور به چه شکل انجام شده است؟علل افزایش تعداد مبتلایان و افزایش مرگ و میر‌ها در مرداد۱۴۰۰ چیست؟. ». (خبرگزاری سپاه پاسداران ۲۳شهریور۱۴۰۰). .

در کرمانشاه، دانشگاه پزشکی کرمانشاه با اشاره به این‌که در شبانه‌روز گذشته ۱۸نفر دیگر بر اثر کرونا در استان فوت کردند، گفت: با این تعداد مرگ رکورد فوتی‌های ناشی از کرونا از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون شکسته شد (ایرنا ۲۳شهریور۱۴۰۰).

در اردبیل، دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «شمار فوتی‌های کرونا در اردبیل در حال افزایش است. شبانه روز گذشته ۱۵بیمار کرونایی جان باختند. اردبیل در وضعیت قرمز قرار دارد و احتمال افزایشی شدن شیوع کرونا وجود دارد» (ایرنا ۲۳شهریور۱۴۰۰).

در خراسان رضوی، رئیس دانشگاه پزشکی سبزوار گفت: با بستری شدن ۵۰بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته در بیمارستان واسعی سبزوار وضعیت این شهرستان از نظر شیوع کرونا هم‌چنان فوق حاد و بحرانی است (ایرنا ۲۳شهریور۱۴۰۰).

در اصفهان، دانشگاه پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ساعت گذشته ۵۷۸بیمار جدید در اصفهان بجز کاشان و آران و بیدگل بستری شدند در حالی‌که ۳۴۲بیمار ترخیص شده است (ایلنا ۲۳شهریور۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «هم اکنون ۲۱۲۲مورد بیمار کرونایی بستری هستند. ۳۳۰نفر در ICU بستری و ۸۲نفر به ونتیلاتور متصل هستند. در ۲۴ساعت گذشته ۲۰نفر جان خود را از دست داده‌اند» (ایسنا ۲۳شهریور۱۴۰۰).

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳شهریور۱۴۰۰ (۱۴سپتامبر۲۰۲۱)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2d168f1b-8dd8-4e06-9acc-acd2366baca4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات