728 x 90

آسوشیتدپرس: رژیم ایران اعتراف می‌کند که «ده‌ها هزار» در اعتراضات بازداشت شده‌اند

قیام مردم ایران ۱۴۰۱
قیام مردم ایران ۱۴۰۱

آسوشیتدپرس روز یکشنبه ۱۶بهمن به‌دنبال دستور نمایشی عفو خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع نوشت: رژیم ایران اعتراف می‌کند که «ده‌ها هزار» در اعتراضات بازداشت شده‌اند.
آسوشیتدپرس نوشت: بر اساس گزارشها، خامنه‌ای روز یکشنبه دستور عفو یا کاهش مجازات‌های زندان برای «ده‌ها هزار» از بازداشت شدگان در بحبوحه اعتراضات ضددولتی در سراسر کشور را صادر کرد و برای اولین بار به گستردگی این سرکوب اذعان کرد.
فرمان علی خامنه‌ای، بخشی از عفو سالانه ولی‌فقیه قبل از سالگرد انقلاب در سال۱۹۷۹، در حالی صادر می‌شود که مقامات هنوز اعلام نکرده‌اند که چند نفر را در تظاهراتها بازداشت کرده‌اند.

رسانه‌های دولتی فهرستی از اخطارها را درباره این دستور ارائه کردند که به این معنی است که کسانی که با خارج از کشور رابطه دارند یا با اتهامات جاسوسی مورد انتقاد بین‌المللی مواجه هستند، واجد شرایط نیستند.
با این حال، زندانها و بازداشتگاهها پس از سال‌ها اعتراض بر سر مسائل اقتصادی و سایر موارد، با ازدحام بیش از حد در کشور مواجه بوده‌اند.
مقامات هم‌چنین نامی از کسانی که مورد عفو قرار گرفته‌اند یا احکام کوتاه‌تری داشته‌اند را ذکر نکرده‌اند. در عوض، تلویزیون دولتی به‌عنوان مثال از تظاهرات به‌عنوان «شورش با حمایت خارجی» یاد کرد.

 

به گزارش شورای ملی مقاومت ایران تاکنون دست کم بیش از ۳۰۰۰۰نفر در جریان قیام سراسری مردم ایران توسط رژیم آخوندی بازداشت و تاکنون اسامی و مشخصات ۶۴۷تن از شهیدان قیام از سوی سازمان مجاهدین اعلام شده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/776eb1cb-6d32-4dfd-981c-3b2bdd3094c7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات